eTwinning projekt VolontirAJMO

Božićne čestitke za korisnike domova za starije u našem gradu

Božićno je vrijeme oduvijek vrijeme darivanja, vrijeme kada bilo kakvim poklončićem ili upućenim lijepim željama najdražim osobama pokazujemo koliko ih poštujemo, volimo i koliko nam znače. Među tim dragim i nezaboravnim uspomenama koje nas vežu uz Božić svakako su i božićne čestitke. Zasigurno nema osobe koja nije s nestrpljenjem u predblagdansko vrijeme iščekivala poštara koji je donosio čestitke od rodbine, prijatelja, znanaca i drugih dragih ljudi bilo iz zemlje ili inozemstva.

Činjenica je da posljednjih godina ljudi sve manje pišu i šalju tradicionalne čestitke, a u skladu s ovim užurbanim vremenom sve više ih upućuju putem mobitela bilo riječima ili sve maštovitijim dostupnim naljepnicama. Stoga su učenici četvrtih razreda naše škole ove godine kao jednu od aktivnosti eTwinning projekta VolontirAJMO, odlučili razveseliti korisnike domova za starije osobe božićnim čestitkama. Zajedno sa svojim učiteljicama i pedagoginjom napravili su prigodne čestitke koje su priredili osobno za svakog štićenika doma.

Koliko su bili kreativni možete vidjeti u fotogaleriji.

Učenici i učitelji su pripremili i virtualnu čestitku za učitelje i učenike Škole. Možete ju pogledati klikom na fotografiju.

A za kraj, svima čestitamo Božić tradicionalnom neretvanskom božićnom zdravicom:

A sad braćo...

Božić nam kuca na vrata,

donosi darove od zlata.

Nekome šakom,

nekome kapom,

nekome vrećom,

a svima nama dobrom srećom.

Piše pedagoginja Nikolina Vugdelija, prof.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 23. 12. 2021.