Školska smotra LIDRANO 2022.

Natjecanje LiDraNo 2022. održano je u petak, 4. veljače 2022. godine u školskoj knjižnici OŠ Stjepana Radića.

U literarnom, dramskom i novinarskom izrazu sudjelovalo je 18 učenika i 5 mentora. Nastup učenika koji su sudjelovali u kategoriji dramskog izraza (pojedinačni scenski nastupi) održan je u školskoj knjižnici s početkom u 17 sati, a nakon nastupa održan je okrugli stol.

Prosudbeno povjerenstvo djelovalo je u sastavu: Ivana Čarapina, prof. i dipl. bibl. (predsjednica), Ivona Vuica, dipl. uč. razredne nastave i Dragan Sršen, nast. hrvatskoga jezika  (članovi)

Nakon završetka natjecanja na međugradsku razinu smotre Lidrano prosljeđuje se:

• 5 literarnih radova
  • 1 novinarski rad
  • 5 pojedinačnih scenskih nastupa

Literarni izraz:

*** učenici su poredani prema abecednom redoslijedu

- DODIG, Mihael,  8. e. - mentorica: Tatjana Hazirović-Juračić, prof.

DRAGOBRATOVIĆ; Maja, 8. b –  mentorica: Manuela Šiljeg Malezija, prof.

- KOZINA, Nika 8. b –  mentorica: Manuela Šiljeg Malezija, prof.

- MANENICA, Zara Emma,  7. d – ;  mentorica: Marijana Gluščević, prof.

- PULJEVIĆ, Lana, 7. c  -  mentorica: Iva Stojić Dominiković, prof.

Dramski izraz (pojedinačni scenski nastup):

***učenici su poredani prema abecedom redoslijedu

- LEŽENIĆ, Sara, 4. c; autor / tekst: Grigor Vitez / Kad se ispričaju sve priče; mentorica: Sandra Šutalo, dipl. uč. razredne nastave

- PAPONJA, Jure, 8. d, autor / tekst:  Abraham Lincoln/ Pismo učitelju; mentorica: Tatjana Hazirović Juračić, prof.

- PERDEDA, Antonela, 7. d, autor / tekst:  Luko Paljetak/ Dvodnevna molitva tete Ane svetom Antunu da joj nađe ključe, mentorica: Tatjana Hazirović Juračić, prof.

- STANIĆ, Sofia, 4. e, autor / tekst: Grigor Vitez / Stonoga, mentorica: Sandra Šutalo, dipl. uč. razredne nastave

- ŠAPINA, Karla, 4. e, autor / tekst: Grigor Vitez / Som i rak, metorica: Sandra Šutalo, dipl. uč. razredne nastave

Novinarski izraz (Novinarski rad)

- KOZINA, Nika, 8.b naziv rada: DJECA I MLADI U PANDEMIJI; mentorica: Manuela Šiljeg Malezija, prof.

Domaćin međugradske smotra za Grad Metković, Grad Opuzen, Ppćinu Kula Norinska, Općinu Pojezerje i Općinu Zažablje je Srednja škola Metković iz Metkovića, a točan nadnevak održavanja smotre bit će između 14. i 18. veljače 2022. godine.

Predsjednica Povjerenstva školske smotre Lidrano 2021.

Ivana Čarapina, prof. i dipl. bibl.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 4. 2. 2022.