Obilježili smo Svjetski dan činjenja dobrih djela – 3. 4. 2022.

Nismo svi stvoreni da radimo velike stvari. Ali zato možemo raditi male stvari s puno ljubavi.“

Sveta Majka Tereza

U ponedjeljak se je u našoj školi obilježio Svjetski dan činjenja dobrih djela. Učenici četvrtih razreda sa svojim učiteljicama, ali i učenici i učiteljice područnih škola Mlinište i Bijeli Vir, čistili su školski okoliš kako bi svima bio ljepši. Provođenje akcije koordinirala je pedagoginja Vugdelija. Učenici su se iznenadili kakvog su sve otpada pronašli u školskom okolišu.

Što je to svjetski dan činjenja dobrih djela?  Dan dobrih djela je globalni pokret činjenja dobrih djela.

• Ljudi svih kultura i podrijetla ujedinjuju se u jednom danu kako bi zajedno činili dobro.

• Temelji se na jednostavnoj ideji da svatko može učiniti nešto dobro, bilo veliko ili malo, kako bi poboljšao svoje živote drugih i pozitivno promijeniti svijet.

• U njemu sudjeluje više od 100 zemalja diljem svijeta.

• Dan dobih djela širi krugove dobra diljem svijeta, to je i odskočna daska za činiti dobro tijekom cijele godine.

Organizacija koja je koordinator ovog događaja u Hrvatskoj je Djeca za bolji svijet/Children  for a Better World. Djeca za bolji svijet/Children for a Better World se bavi kreativnim i edukativnim razvojem djece temeljenim na humanim vrijednostima gdje djecu od malih nogu pokušavaju učiti volontiranju odnosno činjenju dobrih djela. Iz istog razloga su se akciji priključili učitelji OŠ Stjepana Radića.

Piše pedagoginja Nikolina Vugdelija, prof.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 5. 4. 2022.

« Ožujak 2024 »