Premijera filma Čarobno jaje i izložba likovnih radova povodom Uskrsa u PŠ Mlinište

U sklopu dramsko-recitatorske skupine, Ježići (učenici 1. i 2. razreda PŠ Mlinište i njihova učiteljica Lucia) su osmislili scenarij, podijelili uloge te uzeli kameru u ruke i pripremili kratki film povodom Uskrsa. Kroz inzvannastavnu aktivnost, učenici su  upoznali  putovanje filma od scenarija do filmskog platna te su imali priliku naučiti kako nastaje film od ideje do premijere. U sklopu Likovne kulture izradili su plakat te oslikali pisanice za film. Budući da su naučili kako se piše obavijest, samostalno su izradili i pozivnice. Motivirani nastavnim sadržajima iz predmeta Priroda i društvo (Zanimanja ljudi u mjestu i Kulturne ustanove) došli su na ideju da organiziraju vlastito kino u mjestu.

Zbog velikog interesa, načelnica općine Zažbalje ustupila im je prostor općine za premijeru, a svečanosti su odlučili doprinijeti i učenici 3. i 4. razreda izložbom likovnih radova koje su izradili uz vodstvo učiteljice Ivanke.

Nakon što su obavljene sve pripreme, 14. travnja napokon je stigao veliki dan gdje su učenici predijelili svoje likovne i filmske ostvaraje s mjesnom zajednicom te su im uručene nagrade za sudjelovanje. Kako je sve izgledalo, kao i sam film, možete pogledati u našoj galeriji.

objavio: Administrator   datum: 19. 4. 2022.

« Ožujak 2024 »