NIKA KOZINA NA DRŽAVNOJ SMOTRI LIDRANO 2022.

NIKA KOZINA I "SVE JE CRNO - BIJELO"

NA DRŽAVNOJ SMOTRI LIDRANO

Državna smotra literarnog, dramsko-scenskoga stvaralaštva LiDraNo 2022. održala se u Vodicama od 25. do 27.ožujka 2022. godine za sve učenike i mentore osnovnih škola. Ove godine našu školu i županiju u literarnom stvaralaštvu predstavljala je učenica osmoga razreda Nika Kozina sa svojom mentoricom Manuelom Šiljeg Malezija.

Nikin rad „Sve je crno- bijelo“ našao se u društvu najboljih  literarnih radova iz države što je veliko priznanje za našu  školu,  ali  i Niku  koja uživa u pisanju i stvaranju.

Državnu smotru LiDraNo 2022. organizirala je Agencija za odgoj i obrazovanje, a ove godine škola domaćin bila je OŠ Vodice. U hotelu Imperijal vladao je šušur  i oduševljenje među učenicima koji su pristigli iz svih dijelova Hrvatske.  Zanimljivo je bilo vidjeti te mlade  kreativne ljude kako ponosno i s puno žara predstavljaju svoj kraj, svoje narječje  i svoju školu. Svaki kutak hotela odisao je kreativnošću,  a iz dvorana je odjekivala ljepota hrvatske riječi.  U dvorani „Vodice“  na okruglom stolu za literarni izraz okupili  su se učenici i njihovi mentori. Povjerenstvo za literarni izraz činili su: Miroslav Mićanović,  hrvatski književnik i pjesnik, Dubravka Težak, književna povjesničarka, kritičarka i metodičarka i Hrvoje Kovačević, hrvatski književnik. Užitak je bio slušati komentare i sugestije tako vrsnih stručnjaka. Za Nikin rad povjerenstvo je imalo samo riječi hvale i savjete da nastavi pisati. Zaključak okruglog stola je ČITANJE POBOLJŠAVA  PISANJE.

Nakon službenog dijela smotre učenici i mentori  imali su  vremena za  sklapanje novih prijateljstava, razmjenu ideja i upoznavanje kraja naših domaćina. Boravak u Vodicama bio je prilika za posjet otočiću Prviću ili „Faustovom otoku“. Izlet na Prvić nas je oduševio, a posebno činjenica da na otoku nema automobila. Nezamisliv mir, tišina i ljepota ovoga otočića ostavila nas je bez daha.

Našoj avanturi došao je kraj, no

LiDraNo je tradicija koja traje i pravi je svjedok darovitosti naših učenika koju smo dužni poticati i njegovati.

Piše:  Manuela Šiljeg Malezija, prof.

objavio: Administrator   datum: 30. 4. 2022.