POSJET UČENIKA PŠ MLINIŠTE LOKALNOJ FARMI BARIŠIĆ

5. svibnja učenici Područne škole Mlinište, zajedno sa svojim učiteljicama Ivankom Vuletić i Luciom Sršen, uputili su se na lokalnu farmu Barišić, gdje im je obitelj predstavila svoje gospodarstvo i životinje. Na putu do farme, učenici su s učiteljicama razgovarali o promjenama u prirodi koje s stigle s proljećem. Prisjetili su se naziva različitih stabala, cvijeća, voća i povrća koje su mogli uočiti. Razgovarali su o djelatnostima koje ljudi obavljaju u polju i na taj način ponovili različite sadržaje koje su naučili u sklopu predmeta Priroda i društvo.

Na farmi ih je dočekala obitelj Barišić i magarica Korona, koju su učenici počastili travkama skupljenim na putu do farme. Gospodin Barišić uveo je potom učenike na farmu i pokazao im različite životinje: konja, ponija, zečeve, purana, koze, ovce i krave te su učenici imali priliku postaviti pitanja vezana uz pojedine životinje. Saznali su da se na farmi nalazi krava koja ima 17 godina te su imali priliku upoznati kozliće koji su upravo došli na svijet. Mogli su vidjeti gdje životinje žive i kako izgleda prosječan dan u životu stočara, ali i životinja na farmi. U nastavku možete pogledati galeriju fotografija i provjeriti svoje poznavanje domaćih životinja. Prepoznajete li ih sve?

objavio: Administrator   datum: 5. 5. 2022.