IZVANUČIONIČKA NASTAVA

Dugoiščekivana izvanučionička nastava

Napokon je došao i taj dan da naši četvrtaši mogu ići na izvanučioničku nastavu. Naime, zbog COVID-19 nisu mogli ići na izvanučioničke nastave u prošlim razredima. Nakon međusobnih dogovora tko će s kim sjediti, kako će se obući i koja će se glazba slušati naši četvrtaši te 3. i 4. razredi PŠ Mlinište su krenuli na izvanučioničku nastavu Šibenik- NP Krka zajedno sa svojim učiteljicama.

Njima se nije bio problem probuditi rano jer smo već u 6.30 sati krenuli prema mjestu Dubrave pokraj Šibenika u poznati Sokolarski centar. Naime, u Hrvatskoj se sokolarenje spominje već u 2. stoljeću. Danas se smatra ne samo hrvatskom, već i nematerijalnom kulturnom baštinom cijelog čovječanstva. Sokolarski centar nastavak je te tradicije, ali je u međuvremenu izrastao u mnogo više. Ljubazno su nas dočekali barba Emilio i Stipe koji su nam pričali o sovama, jestrebovima i sokolovima. Tijekom zanimljivog predavanja učenici su se mogli blisko susresti sa sovom ušarom koja ima 20 godina i hraniti jastreba. Nakon toga, krenuli smo prema Šibeniku. Pod stručnim vodstvom tete Meri obišli smo staru gradsku jezgru grada Šibenika. Posjetili smo prekrasnu katedralu sv. Jakova. Učenici su slušali tetu Meri, postavljali pitanja i sudjelovali u razgovoru.

Potom smo se uputili prema Aquarium terrarium Šibenik gdje su učenici vidjeli iguane, razne vrste zmija, guštera, kornjača ali i ponešto životinja iz morskog svijeta kao što su pirane. Učenici su spretno pozirali pokraj zelene iguane i mazili je, jer zamislite ona se voli maziti.

U poslijepodnevnim satima, nakon ručka, krenuli smo dalje. Sljedeće i posljednje odredište nam je bio NP Krka. Ukrcali smo se na brod u Skradinu i krenuli na Skradinski buk. Učenici su uživali u vožnji i ljepoti prirode. Po dolasku na Krku krenuli smo u obilazak nacionalnog parka gdje su vidjeli kako su izgledala stara zanimanja i tkalački stan. Oduševljeno su fotografirali slapove a potom su se zasladili sladoledom te malo prošetali.

Nakon osvježenja došlo je vrijeme  povratka u Metković. Povratak je prošao u veselom ozračju. Kako i ne bi kad je igrao Hajduk i osvojio Hrvatski nogometni kup! Učenici, ali i učiteljice su se vratili sretni i zadovoljni svojim kućama. Ova izvanučionička nastava će ostati svima u sjećanju jer smo na ovaj način zaokružili druženje s našim četvrtašima.

Neka im je sretno u 5.razredu !

Dio naše atmosfere s izleta možete vidjeti na fotografijama koje je pripremila učiteljica razredne nastave Ana Ćužić.

Piše uč. Ivana Sršen, mag. prim. obrazovanja

objavio: Administrator   datum: 30. 5. 2022.