Pomoć učenika škole dječici iz sirotišta sv. Ante u Tanzaniji

Učenici i učitelji naše škole su već u više navrata i u raznim prigodama pokazali svoju solidarnost pomažući ljudima u nevolji. Ovo korizmeno vrijeme nas uvijek iznova pokrene da naša mala odricanja, koja koriste drugima, budu još osmišljenija.

U tom smislu odlučili smo se i ove korizme, na prijedlog RPS-a, odazvati pozivu udruge „Kolajna ljubavi" s kojom smo već više puta surađivali, a i virtualno smo susreli djecu iz sirotišta sv. Ante. MZOS podupire inicijative spomenute udruge.

Naša zadruga „Crveni ždral“ je prihode svoje Uskrsne prodajne izložbe darovala za potrebe sirotišta.

Učenici razredne nastave su donosili: prehambene namirnice (tjestenina, riža, brašno,...), higijenske potrepštine i/ili obuću koju su prerasli.

Prikupljene namirnice su učenici viših razreda, uz koordinaciju pedagoginje Nikoline, spakirali i pripremili. Otac dviju učenica škole, gdin. Tomislav Previšić, nam je i ovaj put pomogao sve prikupljeno prevesti u Zagreb, jer je udruga organizirala kontejner koji početkom travnja putuje u Tanzaniju.

Zahvaljujemo se svim roditeljima koji su poduprli našu humanitarnu akciju, a samim tim potaknuli razvoj humanitarnih vrednota usmjerenih na dobrobit pojedinca kako u lokalnoj, tako i u široj zajednici, kod svoje djece.

Uspio je čovjek koji je dobro živio, često se smijao i mnogo volio, koji je postigao poštovanje pametnog čovjeka i ljubav djece...koji je svijet ostavio boljim nego što ga je našao...koji je u drugom tražio najbolje što je imao.

R.L.Stevenson

objavio: Administrator   datum: 25. 3. 2013.