Projekt NEKA NAŠA ŠKOLA PROCVJETA

Stariji učenici poučavaju mlađe

U sklopu projekta Neka naša škola procvjeta učenici 6. e razreda, članovi školske ekološke skupine,  Luka Kravar, Katarina Lazarević, Gabrijel Obradović i  Vana Bebić održali su pod vodstvom voditeljice skupine, nastavnice prirode Vesne Pavlović  radionicu o izradi hotela za kukce u 1.e razredu učiteljice Marijane Kljusurić. Nastavnica Vesna održala je kratko predavanje o životu i važnosti kukaca u prirodi, ali i njihovoj važnosti za ljude. Učenici su imali priliku vidjeti kukce u prozirnom staklu,  a neke od njih su znali i prepoznati. Nestrpljivo su iščekivali početak rada. Sa svojom učiteljicom Marijanom  već su pripremili različite prirodne materijale za izradu kućica kao što su  šišarke, slama, komušina, lišće, grančice, stara kora drveta, stabljike trske i slično. Nastambe za kukce su jako važne u zimskom periodu kada se kukci zavlače u skloništa da bi se zaštitili od vjetra, hladnoće, snijega i kiše.

Djeca su bila oduševljena ovim praktičnim radom, a i članovi ekološke skupine bili su ponosni što svoje znanje mogu prenijete na one  malo mlađe od njih. Svaka skupina ponosno se slikala s izrađenom kućicom koju će učenici staviti u vrt ispred svoje učionice i promatrati nove stanare u našem školskom vrtu.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 19. 2. 2016.