ŽUPANIJSKA NATJECANJA

Naši učenici na županijskim natjecanjima

Učenici naše škole već dulji niz godina sudjeluju i ostvaruju izvrsne rezultate na natjecanjima u znanju, te se je takva tradicija nastavila i ove školske godine. Iz brojnih predmeta još veći broj učenika i mentora ostvario je mogućnost sudjelovanja na županijskoj razini natjecanja, a sigurni smo da će neki od njih sudjelovati i na državnim natjecanjima.

U nastavku pogledajte koji učenici i mentori su ostvarili pravo sudjelovanja na županijskoj razini natjecanja.

Sezonu županijskih natjecanja je „otvorilo“ natjecanje iz Informatike a našu su školu predstavljali učenici 8. d razreda sa svojim mentorom Igorom Tošićem. Ostvarili su zamjetan rezultat.  Antonio Popović je drugi, a Christopher Duarte prvi na županijskoj razini.

Prošli tjedan se je održala nadbiskupijska razina Vjeronaučne olimpijade. S mentoricom Elenom Jelčić Sulić na natjecanju su sudjelovali učenici Domeniko Vojnović, 6.e, Antea Prnjić, 6.d, Šimun Petrušić, 7.d i Branka Milić. 7.b i osvojili 16. mjesto ekipno.

Danas je u OŠ Lapad u Dubrovniku na natjecanje iz Matematike otputovalo 9 učenika koji su zaslužili sudjelovanje na županijskoj razini natjecanja:

-  Dominik Blaž Bakalar, 4.c,  Lucija Musulin, 4.c, Petar Bubalo, 4.b

- Luka Jurković, 5.e,  Marko Mrvalj, 5.d,  Lana Parmać, 5.d

- Stipe Šutalo,  7.e,  Barbara Medić, 7.a, Karlo Bajo, 7.e

sa svojim mentorima Marijanom Curić, Ivonom Vuicom,  Jasnom Brnas Katić, Marijanom Odak Krstičević i Nedom Grbavac.

U OŠ Cavtat u Cavtatu na natjecanje iz Engleskog jezika pozvani su učenici  8.d razreda Marija Kompar i Christopher Duarte sa svojom mentoricom Katom Senta.

U našoj školi će se 25. veljače 2016. godine  održati županijsko natjecanje iz Fizike, a našu školu će predstavljati 7 učenika: Tamara Matuško, 8.e, Christopher Duarte, 8.d, Marija Kompar, 8.d, Zvonimir Pažin, 8.a, Roko Kravar, 8.d, Helena Šimić, 8.b te Ante Medić, 8.a sa svojom mentoricom Renatom Obradović.

U Opuzen na Izložbi u sklopu LIK-a 2016 sudjeluje mentor Ante Leko sa pohvaljenim učenicima 7.a razreda Antonelom Srnom i Lucijom Rodin.

Na natjecanje iz Geografije sa mentoricama Sandom Blatančić, Anom Kuran i Marijom Bukovac je pozvano 9 učenika:

Marko Planinić, 5.e, Pavo Mijić, 5.e i Marija Anković, 5.d
Karlo Bajo, 7.e, Libero Mijoč   , 7.b, Stipe Šutalo, 7.e i Petar Borovac, 7.d
Jure Zloić , 8.c i Marija Kompar, 8.d

U Dubrovnik na županijsku smotru LiDraNo 2016. su pozvani  sljedeći učenici sa svojim mentorima u različitim izrazima:

Literarni izraz

ime učenika/razred/naziv rada: MARTINA BULUM, 5.e. –  Pas slikar; mentorica: Ines Vukoja, prof.

ime učenika/razred/ naziv rada: PAULA KOZINA, 7. e. – Pred oluju; mentorica: Ines Vukoja, prof.

Dramski izraz (pojedinačni scenski nastup)

ime učenika/ razred / škola: MIA ĆUBELA, 6.d. autor/tekst: P.Kanižaj-Preplašeni mačak mentorica: Tatjana Hazirović Juračić, prof.

ime učenika/ razred / škola: KJARA KEŽIĆ, 2.e. autor/tekst:G.Vizez:Uh!
mentorica: Sandra Šutalo, dipl. uč. razredne nastave

Dramski izraz (skupni scenski nastup)

autor/tekst: J. Čunčić Bandov/ SLON BALETAN I KLAUN I NOVINAR
učenici/ razred: MIHAEL DODIG, 2.e; ENA CVJETKOVIĆ, 2.e; NIKA ORŠULIĆ, 2.e; KJARA KEŽIĆ, 2.e; ROBERT SLIŠKOVIĆ, 2.e

mentorica: SANDRA ŠUTALO, dipl. uč. razredne nastave

Novinarski izraz (radijske emisija)

naslov emisije / NAŠ OTAC ANTE GABRIĆ

ime  učenika – novinara i snimatelja /razred: LANA PARMAĆ, 5.d ; LEA TOMAS, 5.e .
mentorica: ALEKSANDRA LUKIĆ-SKELIĆ,  uč. razredne nastave

U Gimnaziji Metković s mentoricom Dajanom Antunović na natjecanju iz Njemačkog jezika Školu će predstavljati učenice 8.b razreda, sestre Helena i Danijela Šimić.

Na natjecanju iz Tehničke kulture u različitim kategorijama uz mentoricu Marinu Nikolić  sudjelovati će sljedeći učenici:

Petar Blatančić Vuković, 5.a u kategoriji Maketarstvo i modelarstvo
Ivica Grbavac, 6.a u kategoriji Graditeljstvo
Luka Popović, 5.b i Matea Pavlović, 6.a u kategoriji Fototehnika
Nikola Pavlović, 7.b i Mihovil Družijanić, 7.a u kategoriji Obrada materijala
Ante Šprlje, 7.a i Roko Crnčević, 7.b u kategoriji Strojarske konstrukcije

Na natjecanje u poznavanju Hrvatskog jezika sa svojim mentoricama Tatjanom Juračić Hazirović, Ines Vukojom i Ivanom Boras pozvani su učenici sedmih i osmih razreda:

Ema Vidović, 7.d, Stipe Šutalo, 7.e, Petar Borovac, 7.d, Paula Kozina, 7.e, Ana Putica, 7.d, Karlo Bajo, 7.e i Ana Petrušić, 7.e
Marija Kompar, 8.d, Lana Bunoza,    8.d, Tamara Matuško, 8.e , Antea Mostarac, 8.a, Helena Šimić, 8.b i Danijela Šimić, 8.b

U OŠ Marina Držića u Dubrovniku svoje znanje iz Povijesti će pokazati učenik Šimun Petrušić, 7.d u pratnji svoje mentorice Mandice Boras.

Očekujemo još pozive za učenike koji su se natjecali u znanju Biologije i Kemije.

Svim učenicima i njihovim mentorima želimo što bolji uspjeh.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 23. 2. 2016.