ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ FIZIKE

Prva tri mjesta osvojila OŠ Stjepana Radića;

CHRISTOPHER DUARTE opet županijski prvak

Od ukupno 30 osnovnih škola u Dubrovačko-neretvanskoj županiji samo se 18 učenika osmih razreda, iz 5 osnovnih škola, uspjelo plasirati prema ostvarenim rezultatima na županijsku razinu natjecanja. OŠ Stjepana Radića bila je prošli tjedan domaćin natjecanja što nije ni čudno kad se zna da već nekoliko godina gotovo polovicu sudionika čine učenici naše škole. Tako se između 18 natjecatelja našlo naših 7 i to: Christopher Duarte, Tamara Matuško, Marija Kompar, Ante Medić, Zvonimir Pažin, Helena Šimić i Roko Kravar. Predsjednica povjerenstva zaduženog za organizaciju i ispravljanje testova bila je uč. fizike Renata Obradović prof. koja je ujedno i mentorica našoj fantastičnoj sedmorki.

Nakon tri sata rješavanja 5 numeričkih i 2 eksperimentalna zadatka, nastavnica Renata nije krila zadovoljstvo na završetku natjecanja kad su se na prva tri mjesta ustoličila naša tri učenika. Christopher Duarte je s 80 % rješenosti zauzeo prvo mjesto, Roko Kravar je sa 74,7 % drugi, a Marija Kompar je zauzela treće mjesto sa 72% osvojenih bodova. Ovakav rezultat natjecanja govori da su najbolji fizičari učenici OŠ Stjepana Radića, a nastavnica Renata jedna je od najuspješnijih mentora učenika. Zaista smo ponosni na ovakav izvrstan rezultat, na naše učenike i nastavncu Renatu koji školu u široj okolini predstavljaju kao školu talentiranih i motiviranih učenika i predanih učitelja. Od srca čestitamo svima koji pronose glas o našoj izvrsnosti, a naravno, odajemo velike priznanje Christopheru Duarteu koji se osim titule županijskog prvaka iz informatike, viceprvaka iz engleskog jezika okitio i titulom županijskog prvaka iz fizike, pokazavši tako da je ovo za njega jedna vrlo uspješna godina.

Vrlo dobri su bili i ostali naši učenici. Ante Medić je zauzeo peto mjesto, Tamara Matuško šesto, Zvonimir Pažin deseto, a Helena Šimić jedanaesto mjesto. Ljestvica poretka učenika koji će biti pozvani na državno natjecanje izradit će se na temelju pristiglih rezultata postignutih na županijskom natjecanju nakon što Državno povjerenstvo provjeri ispravljanje i bodovanje listova za odgovore.  Nema sumnje da će Christopher biti jedan od sudionika Državnog natjecanja iz fizike.

Marija Kompar (3. mjesto) i Roko Kravar (2. mjesto)

Naši gosti iz Dubrovnika (OŠ Lapad i OŠ Marina Getaldića), Korčule (OŠ Petra Kanavelića) i Ploča (OŠ Vladimira Nazora) osjećali su se ugodno u našem gradu i školi, te se dobro zabavili s našom knjižničarkom Ivanom iščekujući rezultate. Najljepša su ona natjecanja kad se učenici druže, stavaraju prijateljstva i na kraju jedni drugima čestitaju iskreno i od srca.

Zahvalni smo i mentorima učenika, učiteljima fizike,  Jasni Njavro, Ivanu Grbinu, Mares Golubović, Stjepanu Reziću koji su predsjednici  Povjerensta, našoj nastavnici Renati,  bili od velike pomoći u ispravljanju i provedbi natjecanja.

Za nama je još jedno vrlo lijepo natjecanje, nevjerojatno dobar rezultat i lijep osjećaj da u Metkoviću možemo organizirati natjecanje na vrlo visokoj razini, a još je ljepše na tronu vidjeti Christophera, Roka i Mariju. Čestitamo!

objavio: Ivana Čarapina   datum: 29. 2. 2016.