ŽUPANIJSKA NATJECANJA - HRVATSKI JEZIK

Riječ hrvatska postojana

Od dobrote od milina…

(Bruno Zorić)

Županijsko Natjecanje iz hrvatskoga jezika održalo se u petak, 4. ožujka 2016. godine u dubrovačkoj Pomorsko-tehničkoj školi. Natjecanje su organizirale Osnovna škola Mokošica te Srednja škola Metković.

Prepun autobus metkovskih osnovaca, srednjoškolaca i njihovih mentora koji se zaputio prema Dubrovniku svjedoči o ljubavi i brizi za Nazorov „drevni i  lijepi jezik Hrvata“. A u prepunom autobusu čak trinaest učenika OŠ Stjepana Radića!

Nakon izvrsnih rezultata na školskoj razini, na županijsko Natjecanje iz hrvatskoga jezika bili su pozvani sljedeći učenici naše škole:

7.razred: Karlo Bajo, 7.e, Petar Borovac, 7.d, Paula Kozina, 7.e, Ana Petrušić, 7.e, Ana Putica, 7.d, Stipe Šutalo, 7.e i Ema Vidović, 7.d.

8. razred: Lana Bunoza, 8.d, Marija Kompar, 8.d, Tamara Matuško, 8.e, Antea Mostarac, 8.a, Danijela Šimić, 8.b i Helena Šimić, 8.b.

Naši su učenici ponovno pokazali izvrsno znanje hrvatskoga jezika te ostvarili zapažene rezultate. Naime, iz Dubrovnika su se naši učenici vratili s jednim prvim i s dvama trećim ostvarenim mjestima. Naša je županijska prvakinja Ema Vidović iz 7.d razreda koja je među tridesetak učenika iz cijele Dubrovačko-neretvanske županije zauzela prvo mjesto. U kategoriji sedmoga razreda naša škola bilježi još jedan izvrstan rezultat, to je 3. mjesto na kojem se našao Petar Borovac, učenik 7.d razreda. Emi i Petru mentorica je Ines Vukoja, prof.

Naša osmašica Tamara Matuško, učenica 8.e razreda, sa svojom mentoricom Tatjanom Hazirović-Juračić također je bila uspješna pa je među tridesetak osmaša osvojila zavidno 3. mjesto.

Naravno, ni njihove mentorice nisu krile zadovoljstvo postignutim rezultatima.

I ostali su učenici postigli zapažene rezultate. U kategoriji sedmih razreda: 4. mjesto – Karlo Bajo, 6. mjesto – Paula Kozina, 12. mjesto – Ana Putica, 13. mjesto – Stipe Šutalo, 15. mjesto – Ana Petrušić. Svim sedmašima mentorica je Ines Vukoja, prof.

U kategoriji osmih razreda: 4. mjesto – Marija Kompar, 5. mjesto – Lana Bunoza, 9. mjesto – Helena Šimić, 11. mjesto – Antea Mostarac, 13. mjesto – Danijela Šimić. Mariji i Lani mentorica je Tatjana Hazirović-Juračić, prof., a Heleni, Antei i Danijeli mentorica je Ivana Boras, prof.

Učenicima i njihovim mentorima od srca čestitamo na uloženom trudu i izvrsnim rezultatima. Našoj Emi želimo da se nađe među 25 najboljih učenika koji će biti pozvani na državnu razinu, a našim osmašicama da i u srednjoj školi vole hrvatski jezik te da nastave, poput svih naših bivših učenika, i dalje biti uspješni na svim natjecanjima.

Uč. hrvatskog jezika Ines Vukoja, prof. sa svojim učenicima

objavio: Ivana Čarapina   datum: 7. 3. 2016.