MEDIJSKI DANI-Najava

U sklopu Školskog preventivnog programa i projekta „Mediji naši svagdašnji“ u našoj školi provest će se 2. Medijski dani 7. i 08. travnja 2016. godine povodom Svjetskog dana mladih. Dani sadržavaju interaktivna edukativna predavanja za učenike, roditelje i učenike, a održat će se uz potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Izvoditelji projekta su i ovaj put volonteri Društva za komunikacijsku i medijsku kulturu iz Zagreba – studenti komunikologije i novinarstva te magistre i magistri struke. Medijski dani bit će isključivo pod nadzorom stručnjaka prof. dr. sc. Danijela Labaša i doc. dr. sc. Igora Kanižaja.

Plan provedbe Medijskih dana je sljedeći:

Četvrtak, 7. travnja u 17.30  – predavanje o prednostima i nedostatcima videoigara i društvenih mreža za predstavnike Vijeća roditelja – prof. dr. sc. Danijel Labaš
Petak, 8. travnja u 11.45 predavanje o prednostima i nedostatcima videoigara i društvenih mreža za članove Vijeća učitelja – prof. dr. sc. Danijel Labaš.
Radionice za učenike održat će volonterke Društva Leali Osmančević i Virna Jogunica po sljedećemu rasporedu:

• učenici prvih i drugih razreda – četvrtak, 7. travnja u 16.30  – Utjecaj nasilja u crtanim filmovima i videoigrama na djecu
  • učenici trećih i četvrtih razreda – četvrtak, 7. travnja u 17. 30 – Utjecaj videoigara na djecu i mlade
  • učenici petih i šetih razreda – petak, 8. travnja u 11 sati – Društvene mreže i sigurnost na internetu
  • učenici sedmih i osmih razreda – petak, 8. travnja u 12 sati – Cyberbullying – nasilje putem novih medija i sigurnost na internetu

Više o samom projektu čitajte na stranicama Društva za komunikacijsku i medijsku kulturu.

Koordinatorice projekta  "Mediji naši svagdašnji“
Nikolina Vugdelija, prof.
Ines Vukoja, prof.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 7. 4. 2016.