IZVANUČIONIČKA NASTAVA

Izvanučionička nastava učenika 4.c i 4.d razreda

Lijepo vrijeme u travnju bilo je idealno za izlazak iz učionica i održavanje nastave u prirodi. Učenici 4.c i 4.d razreda s učiteljicama Marijanom Curić i Valentinom Crnčević  išli su na izvanučioničku nastavu  i posjetili utvrdu iznad Kleka, poznatiju pod nazivom Smrden-grad. Utvrda Smrden-grad zajedno obližnjom crkvom i nekropolom stećaka čini zanimljivo izletište mnogobrojnim turistima, ali i učenicima i učiteljima koji otkrivaju bogatstva svog užeg zavičaja.

Učenici su u jutarnjim satima pristigli autobusom do mjesta Slivno Ravno odakle su pješačili do utvrde Smrden-grad. Prema rasporedu sati, ali bez zvuka školskog zvona, odrađivali su nastavu iz Hrvatskog jezika, Matematike, Prirode i društva, Likovne kulture i Sata razrednika. Sat Prirode i društva obogatili su novim znanjima o povijesti  stećaka koje su putem zapazili, ali i o vrlo zanimljivoj i burnoj prošlosti utvrde Smrden grad.

Sat Matematike povezali su s opsegom i površinom te s projektnom nastavom Sierpinski Carpet. Kreirali su fraktale od prirodnih materijala (kamenčića, listova,šišarki  bora...) radeći u parovima ili u timu.

Na satu Hrvatskog jezika opisivali su građevine iz prošlosti, a na satu Likovne kulture  olovkom su crtali baroknu kapelicu  koja se nalazila u blizini.

Na Satu razrednika učenici 4.c razreda su fraktale, koje su kreirali na izvanučioničkoj nastavi, zajedno s učiteljicom Marijanom,  uvrstili  u virtualni Sierpinski tepih u web alatu www.padlet.com koji je objavljen na eTwinning stranicama projekta  te na Facebook stranici projekta Sierpinski Carpet Project (http://padlet.com/jlrodriblancas/SierpinskiStones)

Nakon avanturističkog uspinjanja učenici su doživjeli  fenomenalan pogled na Pelješki zaljev te se puni lijepih uspomena vratili svojim kućama.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 24. 4. 2016.