SPORTSKA NATJECANJA

SJAJAN USPJEH NAŠIH RUKOMETAŠICA NA DRŽAVNOM NATJECANJU

Rukometašice Osnovne škole Stjepana Radića pod vodstvom nastavnice Vedrane Mordžin,mag. osvojile su sjajno peto mjesto u završnici Državnog prvenstva u rukometu za osnovne škole koje se održalo u Poreču od 24. do 26. travnja.

Natjecanje je održano u sklopu završnice Državnog prvenstva sportskih društava Republike Hrvatske za školsku godinu 2015./2016.

Sjajan uspjeh i talent  naših učenica potvrđuje njihovo sudjelovanje u ovoj velikoj završnici u kojoj je na razini cijele Hrvatske bilo samo 6 najboljih škola iz Darde, Garešnice, Zagreba, Preloga, Rijeke i Metkovća. Iz tog razloga prisjetit ćemo se citata osnivača modernog olimpijskog pokreta, francuskog baruna Pierrea de Coubertina koji kaže: „Najvažnije na Olimpijskim igrama nije pobijediti, nego sudjelovati, kao što u životu nije najvažnija pobjeda nego borba. Velik je čovjek onaj tko ne osvaja nešto bez časne borbe. „

Osim što su Hrvatskoj još jednom pokazale kako je Metković grad rukometnih talenata, naše učenice imale su priliku družiti se sa osnovnoškolcima iz cijele države.

Ekipu Osnovne škole Stjepana Radića činile su: Antonela Srna, Karmen Španjić, Marta Jurković, Iva Obšivač, Petra Obšivač, Anđela Sušak, Paula Bajo, Paula Crnčević, Marija Jelaš, Dora Magzan, Antea Mostarac i Tihana Obradović.

Ovom prilikom čestitamo našim rukometašicama na sjajnom uspjehu i nastavnici Vedrani koja ih je vodila do njega.

Pogledajte ostale fotografije pod OPŠIRNIJE!

objavio: Ivana Čarapina   datum: 30. 4. 2016.