DRŽAVNO NATJECANJE IZ GEOGRAFIJE

MARIJA KOMPAR uspješna na DRŽAVNOM NATJECANJU IZ GEOGRAFIJE

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, Agencija za odgoj i obrazovanje i Hrvatsko geografsko društvo i ove godine organizirali su natjecanje iz geografije kojemu je cilj jačanje motivacije za učenjem geografskih sadržaja, upoznavanjem pojava i procesa u prostoru, razvijanjem geografskog  mišljenja te predstavljanje razine usvojenih geografskih znanja i geografskih vještina u kategorijama od 5. do 8. razreda osnovne škole i od 1. do 4. razreda srednje škole.

Nakon izlučnih školskih i županijskih razina na državno natjecanje koje je održano u Krapinskim Toplicama, u OŠ Krapinske Toplice, od 20. do 22.travnja 2016. godine, među 59 najuspješnijih učenika osnovnih škola našla se i naša MARIJA KOMPAR, 8.d  koja se natjecala u kategoriji osmih razreda, a koja je još jednom potvrdila da je među najboljim učenicima u poznavanju  geografije na ovom dijelu Hrvatske. Marija je na kraju zauzela 12. mjesto, a osim nje zadovoljna je i njena nastavnica Sanda Blatančić. Posljednjeg dana natjecanja na svečanosti zatvaranja dodijeljena su priznanja i nagrade najboljim učenicima u pojedinoj kategoriji, pohvalnice ostalim učenicima i zahvalnice mentorima.

Osim natjecateljskog dijela, učenici i mentori upoznavali su i razgledali prirodnu i kulturnu baštinu Hrvatskog zagorja te su išli u obilazak Vuglec brega i Muzeja Seljačke bune Gornja Stubica.

Čestitamo Mariji i nastavnici Sandi na izvrsnom uspjehu i predstavljanju OŠ Stjepana Radića.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 10. 5. 2016.

« Ožujak 2024 »