DRŽAVNO NATJECANJE IZ FIZIKE

Christopher Duarte i Roko Kravar pohvaljeni na Državnom natjecanju iz fizike

Državno natjecanje iz fizike učenika osnovnih i srednjih škola organizira Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske, Agencija za odgoj i obrazovanje i Hrvatsko fizikalno društvo.

Natjecanje u znanju organizirano je u pet skupina: jedna skupina za osnovne škole (8. razred) i 4 skupine za srednje škole). Na ovogodišnjem natjecanju od školske, županijske pa sve do državne razine sudjelovalo je 598 škola i 3 203 učenika od kojih je samo 121 pozvan na državno natjecanje (49 iz OŠ i 72 iz SŠ). Među njima našla su se i naša dva učenika iz 8.d razreda Christopher Duarte (1. mjesto na županijskom natjecanju) i Roko Kravar (2. mjesto na županijskom natjecanju). Njihova mentorica Renata Obradović, prof. ne krije zadovoljstvo ovako dobrim uspjehom naših učenika jer je zaista prava rijetkost imati na ovako velikoj razini dva učenika iz jedne škole.

Državno natjecanje i smotra iz fizike održala se u Brodarici, Šibenik od 25. do 28. travnja 2016. godine, a domaćin je bila  Osnovna škola Brodarica. Na Državnom natjecanju iz fizike učenici osvajaju nagrade po kategorijama tako su za osnovne škole podijeljene tri I. nagrade, šest II. nagrada i devet III. nagrada. Ostali su učenici poredani po abecednom redu, a naši Christopher i Roko  su za svoj uspjeh dobili priznanje u obliku pohvalnice.

Učenici i nastavnica su se nakon predivna tri dana provedena u hotelskom kompleksu Solaris Šibenik sretno vratili kući prepuni dojmova i ponosni na svoj uspjeh. Ponosni smo i mi na njih te im od srca čestitamo na uloženom trudu, marljivom i predanom radu i promociji izvrsnosti naše škole i grada Metkovića.

Pogledajte ostale fotografije pod OPŠIRNIJE!

objavio: Ivana Čarapina   datum: 10. 5. 2016.