FINALE LINA VIŠEBOJACA

Lucija Borovac i Filip Sučić  finalisti  desete sezone Lina višebojca

Najbolji višebojci iz 24 škole iz svih hrvatskih županija odmjerili su svoje sportske snage i talente na finalu Lino višebojca u Koprivnici. Domaćin finala desetog Lino višebojca bila je koprivnička Osnovna škola “Braća Radić”, a samo natjecanje održano je u sportskoj dvorani Gimnazije. Navijačke tribine popunilo je oko 900 učenika škole domaćina te još 700 navijača iz 14 hrvatskih i bosanskohercegovačkih gradova. U velikoj završnici projekta, koji je u školskoj godini 2015./16. okupio više od 24 500 učenika sudjelovali su i naši učenici, Lucija Borovac, 5.f i Filip Sučić, 7.e kao najbolji učenici na natjecanju koje se održalo u našoj školi u listopadu 2015. (VIDI http://os-sradica-metkovic.skole.hr). Filip i Lucija su izvrsnim rezultatima u polufinalu koprivničkog natjecanja izborili plasman u veliko finale 21. svibnja 2016. godine te se našli među 12 dječaka i djevojčica koji su se borili za titulu najboljeg Linovog višebojca.  Na kraju natjecanja Luciji Borovac je za dlaku izmaknulo 1. mjesto pa je na kraju zauzela izvrsno 2. mjesto dok je Filip Sučić bio  7.

Kao i dosad, s djecom su se družili i vrhunski sportaši: Damir Martin, Luka Stepančić, Sandro Obranović, Ana Nikšić, Ekatarina Nemaškalo, Adrian Šemper, Božica Palčić, Irina Maljko i Tatjana Jukić. Jedinstvenom spoju sporta i zabave na jubilarnoj završnici pridružili su se pjevačica  Vanna te pobjednik druge sezone showa RTL Zvjezdice Dino Miklaužić.

- Koprivničko finale kruna je zajedničkog projekta Podravke i Sportskih novosti koji se u 10 godina održavanja potvrdio kao jedinstveni festival dječje radosti, optimizma i pobjedničkog duha. U Lino višebojcu je u 10 godina sudjelovalo više od 220.000 djece. Lino im poručuje budi ono što želiš, a da bi bio ono što želiš moraš vjerovati u sebe, moraš biti spreman svaki dan dio svog slobodnog vremena provesti aktivno i upijati znanje koje te okružuje. Lino će djeci u tome pomoći, višebojac motivirati na sudjelovanje u natjecanju, jer život je jedno veliko natjecanje – poručio je predsjednik Uprave Podravke Zvonimir Mršić.

Još jedna sezona Lina Višebojca je za nama. Opet smo dokazali da Lino voli doći u naš grad i našu školu i da smo spremni biti izvrsni domaćini. Sportski potencijal naših učenika je neupitan i to smo dokazali prošlogodišnjim 1. mjestom (Mateo Karan) i izvrsnim ovogodišnjim rezultatima. Čestitamo Luciju i Filipu na izvrsnom rezultatu, trudu i promociji naše škole.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 26. 5. 2016.

« Ožujak 2024 »