Projekt NERETVANSKI ĐIR

Stigao je novi – stari hotel za kukce

HOTEL ZA KUKCE, simpatičnu drvenu konstrukciju ponovno su sagradile vrijedne ruke učenika 2. a razreda uz pomoć i podršku roditelja, učiteljice Ane Barbir i našega školskog domara. Nečiji nestašluk i/ili nemar srušio je prošli hotel, koji je bio prava mala atrakcija na otvorenom. No, to nije moglo pokolebati dobru volju i entuzijazam naših drugaša i njihove učiteljice Ane.

Iskoristili su dijelove prvoga, tako da je novi hotel nastao doslovno iz pepela, ali je zato još vrjedniji. Roditelji su se ovaj put iskazali i više nego prošli put, te su osim potrebnog materijala nesebično ponudili svoje vrijeme i dobru volju. Čak su čistili školski okoliš, sječući trstiku koja je poslužila kao „namještaj“ za kukce. I,isplatilo se.

Nikla je nova drvena konstrukcija, neki smatraju ljepša od prve. Uz hotel, kao mamac za kukce je postavljen naljepši vrt po mišljenju Povjerenstva izložbe Neretva u malom - krajolici u posudama Prirodoslovnog muzeja Metković, kojeg su sa svojom učiteljicom također napravili učenici 2.a razreda.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 27. 5. 2016.