ŠAH

ŠAHOVSKI TURNIR

ekipa učenika osnovnih škola Metkovića, Opuzena i Ploča

U petak, 27. svibnja 2016. godine u holu OŠ Stjepana Radića u Metkoviću odigran je ekipni šahovski turnir na kojem su sudjelovali učenici  OŠ Opuzen iz Opuzena, OŠ Don Mihovila Pavlinovića iz Metkovića, OŠ Vladimira Nazora iz Ploča i OŠ Stjepana Radića iz Metkovića. Igralo se na pet šahovskih ploča od kojih su četiri muške i jedna ženska ploča, a sustav natjecanja je bio takav da su sve četiri škole međusobno odmjerile snage. Na kraju se pokazalo da je OŠ Stjepana Radića, koja već tri godine ima organiziranu izvannastavnu aktivnost Škola šaha, zasluženo pobijedila s osvojenih 12 bodova (3 pobjede). Pobjedničku ekipu OŠ Stjepana Radića činili su učenici Ante Juračić, Marin Kljusurić, Tomislav Šutalo, Dominik Blaž Bakalar, Marin Deak, Lucija Musulin i Valentina Šutalo. Učenici su nagrađeni prigodnim nagradama, a turnir je otvorio gospodin Milan Kapović, ravnatelj Ustanove za kulturu i sport.

S obzirom da je ovaj  drugi turnir ujedno i završni dio školskog projekta pod nazivom ¨Povezivanje i promicanje igre šaha sa susjednim školama¨, nadamo se da će šah zauzeti važno mjesto u neretvanskoj dolini u kojoj zaista ima mnogo mladih talenata. Cilj ovog projekta je ostvaren i stvoreni su temelji za organiziranu školu šaha i u drugim školama.

Čestitamo pobjedničkoj ekipi naše škole i voditelju Škole šaha gospodinu Slavku Bakalaru na uspješnoj realizaciji projekta i popularizaciji šaha u široj lokalnoj zajednici. Bravo šahisti!

Rezultati ekipnog turnira

OŠ Stjepana Radića-OŠ Opuzen                                         5-0

OŠ Don Mihovila Pavlinovića-OŠ Vladimira Nazora     2,5-2,5

OŠ Stjepana Radića-OŠ Don Mihovila Pavlinovića         3,5-1,5

OŠ Opuzen-OŠ Vladimira Nazora                                     1,5-3,5

OŠ Vladimira Nazora-OŠ Stjepana Radića                        1,5-3,5

OŠ Opuzen-OŠ Don Mihovila Pavlinovića                          1-4

Redoslijed:

1.OŠ Stjepana Radića                         12 bodova
2.OŠ Don Mihovila Pavlinovića       8 bodova
3.OŠ Vladimira Nazora                      7,5 bodova
4.OŠ Opuzen                                        2,5 bodova

objavio: Ivana Čarapina   datum: 30. 5. 2016.