Proslava Dana škole OŠ Stjepana Radića

Još je jedna školska godina gotovo iza nas. Cijelu smo godinu strpljivo zavirivali u škrinju znanja, naši su školski dani bili puni druženja, zabave i smijeha, a ova školska godina bila je i godina velikih uspjeha. O tome je, na samom početku proslave koja se održala 3 lipnja 2016. godine u Gradskom kulturnom središtu u metkoviću,  govorila naša ravnateljica Božena Nikoletić, koja je iznimno ponosna na sve naše uspjehe i koja nas u svemu podupire.

Proslava Dana škole je izvrsna prilika kada možemo svoju  radost podijeliti s učenicima, učiteljima, roditeljima, dragim gostima i svima koji su na bilo koji način povezani s našom školom. Uvijek smo se najbolje mogli izraziti pjesmom, glumom, plesom, ljepotom naših likovnih i literarnih radova, našim rukotvorinama koje smo vrijedno pripremali s našim učiteljima, a kojima smo ukrasili Gradsko kulturno središte.

Cijelu fotogaleriju možete pogledati klikom na ikonu , a popis sudionika klikom na OPŠIRNIJE.

Proslavu Dana škole vodile su učenice 8. razreda Marta Gabrić i Ana Mustapić, a konferansu je pripremila Ines Vukoja, prof.

Nastupali su:

• Dječje igre i plesovi iz Slavonije - Folklorna skupina pod vodstvom pedagoginje Nikoline Vugdelije, prof. uz pratnju mandolinskog orkestra Kulturno-umjetničkoga društva Metković izvesti
  • Preplašeni mačak (recitacija) -  Mia Ćubela, 6. razred; voditeljica Tatjana Hazirović Juračić
  • Uh! (recitacija) - Kjara Kežić, 2. razred; voditeljica Sandra Šutalo

• Mala romanca (saksofon) - Antea Filipa Stojić, 6. razred; voditeljica Erna Čizmić Rebić/ klavirska pratnja Karmen Stojić, prof.

• Humoreska (klarinet) - Ivan Fran Stojić, 6. razred; voditelj Zvonko Knežević, prof./ klavirska pratnja Karmen Stojić, prof.

• Why are you so tense (igrokaz) - dramska skupina  učenika 7. razreda voditelja Tomislava Tomića, prof.

• Žalim te, momče (pjesma) - Mala klapa i klapa ŽVELJARIN

• Trideset godina putovanja (recitacija) - Katarina Pretežina, 7. razred; voditeljica ines Vukoja, prof.

• Oj, visoki moj jablane (pjesma) - plesna skupina voditeljice Marijane Curić, uč.

• Slon baletan, klaun i novinar ( igrokaz) - dramska skupina učenika 2. razreda učiteljice Sandre Šutalo, dipl. uč.

• Kraljica sriće (pjesma) - Klapa Žveljarin

U holu Gradskog kulturnog središta izložbu su imali:

• Rukotvorine - izvanastavna skupina učenika pod vodstvom učiteljice Ivone Vuice, dipl. uč.
  • Boje oko nas - izložba radova učenika 4. c razreda učiteljice Marijane Curić, uč.
  • Učenička zadruga " Crveni ždral" - voditeljica Ivana šiljeg, prof.

Nakon svečanog programa uslijedila je dodjela priznanja najuspješnijim učenicima u znanju, sportu i smotrama koju je pripremila knjižničarka Ivana Čarapina, prof. i dipl. bibl. Ravnateljica Božena Nikoletić uručila je priznanja uz nagradu učenicima koji su na županijskim natjecanjima osvojili 1., 2. i 3. mjesto i učenicima koji su sudjelovali na regionalnim i državnim natjecanjima.

S pogledom  na prepunu pozornicu, na učenike i učitelje koji su svojim trudom i ustrajnošću, na oduševljene svih nas, postigli iznimne i velike rezultate  kojima  su promovirali našu školu i Grad Metković, priveli smo kraju još jednu proslavilu Dana škole. O da, bio je to jedan sasvim poseban i predivan dan!

objavio: Ivana Čarapina   datum: 8. 6. 2016.

« Ožujak 2024 »