OBAVIJEST UČENICIMA OSMOG RAZREDA O UPISU U SREDNJU ŠKOLU

• OŠ STJEPANA RADIĆA

U četvrtak, 7. srpnja 2016. godine učenici osmog razreda trebaju doći u školu s roditeljem kako bi potpisali PRIJAVNICE.

VAŽNO! Samo kandidati za koje je u sustavu označeno da su predali potpisanu prijavnicu naći će se na konačnim ljestvicama poretka.

Potpisivanjem prijavnice svi kandidati potvrđuju svoju stvarnu namjeru upisa u bilo koji obrazovni program naveden u prijavnici. Aplikacija će kandidata automatski rasporediti na obrazovni program koji mu je najviše na listi prioriteta, a na kojemu prema broju bodova ulazi u upisnu kvotu. Također, ova prijava ne garantira upis u odabrane obrazovne programe, ako upisna kvota u trenutku objave konačnih ljestvica poretka bude popunjena kandidatima s više bodova. Konačni rezultati upisa će se objaviti 11. srpnja 2016. godine.

Nakon, potpisivanja i evidentiranja prijavnica razrednici i koordinatori upisa u osnovnoj školi završili su sa svim obvezama vezanim za upis.

• SREDNJE ŠKOLE

Svi će kandidati originalnu dokumentaciju temeljem koje su prilikom prijave ostvarili određena prava tj. dodatne bodove, te UPISNICU, morati dostaviti srednjoj školi koju će upisati u razdoblju određenom za upis (11.-15. srpnja 2016.). Osim upisnice i potvrda o dodatnim bodovima, za pojedina zanimanja učenici su dužni donijeti u srednju školu i potvrdu  školskog liječnika ili liječnika medicine rada.

Učenici sami printaju UPISNICU koja će se pojaviti u aplikaciji www.upisi.hr nakon objave konačnih rezultata tj. 11. srpnja 2016. godine. Potpisana upisnica se nosi u srednju školu koja se upisuje, a o točnom  vremenu upisa u srednju, učenici i roditelji se mogu informirati na mrežnim stranica srednje škole koju učenik upisuje. (GIMNAZIJA METKOVIĆ, SREDNJA ŠKOLA METKOVIĆ, SREDNJA POLJOPRIVREDNA I TEHNIČKA ŠKOLA OPUZEN, SREDNJA ŠKOLA FRA ANDRIJE KAČIĆA MIOŠIĆA PLOČE, MEDICINSKA ŠKOLA DUBROVNIK, XV. GIMNAZIJA ZAGREB, SREDNJA ŠKOLA FRA ANDRIJE KAČIĆA MIOŠIĆA MAKARSKA i dr.)

VAŽNO! Za određena zanimanja koje učenici upisuju potrebno je prilikom upisa donijeti i liječničke potvrde. Svaki učenik u svojoj aplikaciji www. upisi.hr, u izborniku REZULTATI i klikom na zanimanje koje upisuje (Struktura bodova/Detaljno) može vidjeti treba li mu liječnička potvrda i koja.

Ako je učenicima potrebna potvrda školskog liječnika o sposobnosti za odabrano zanimanje, u Domu zdravlja Metković, dr. Asja Palinić Cvitanović izdaje potvrde prema sljedećem rasporedu:

- za četverogodišnja zanimanja koja trebaju potvrdu za upis – 11.srpnja 2016. od 8 do 11 sati

- za zanimanje konobar – 12. srpnja 2016. od 8 do 11 sati

- za zanimanje prodavač  – 13. srpnja 2016. od 8 do 11 sati

objavio: Ivana Čarapina   datum: 6. 7. 2016.

« Ožujak 2024 »