Projekt BAKIN VRT

Čarolija mirisa i okusa iz Bakinog vrta

U rujnu smo se pomalo privikavali na novu školsku godinu, a u listopadu smo krenuli punom parom i to onako kako samo naši učitelji i učenici znaju: kreativno i veselo.  Listopad je ujedno označio početak našeg novog školskog projekta BAKIN VRT koji  su sa svojim učenicima osmislili učitelji Nataša Jakišić, Tomislav Tomić, Ante Leko, Antonela Markotić, Ivana Sršen,  Maša Petrov i  Anđelka Medak. Tako su se u zajedničkom vrtu, Bakinom vrtu, našli učenici koji pohađaju likovne, ekološke i cvjećarske skupine, literarne skupine na  engleskom jeziku te učenici iz posebnog odjela sa svojim asistenticama. Kako će projekt trajati cijelu školsku godinu, sigurni smo da će u Bakin vrt uskočiti još učitelja i učenika koji bi željeli doznati puno više o običajima pripremanja hrane iz prirode, ali i o doprinosu očuvanja tradicionalnih prirodnih proizvoda. Prikupljat će se stari recepti i praviti slastice po uzoru naših baka. Oživjet će nostalgija mirisa i okusa koji su se širili iz bakinih kuhinja. Vrijedni su učitelji i učenici u listopadu proveli svoju prvu aktivnost koja je bila vezana uz obilježavanje Dana jabuka i Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. A to je za sve bio događaj i pol! Detaljno izvješće, u obliku dnevničkog zapisa,  pripremili su učenici literarne skupine s učiteljem Tomislavom na stranici English Cornera. Hm, treba sad i engleski znati, zar ne! Ako na kojoj riječi i zapnete, uvijek imate fotografije koje će vam ispričati predivnu bajku iz našeg Bakinog vrta.

Kliknite  OVDJE!

objavio: Ivana Čarapina   datum: 7. 11. 2016.