IZVANUČIONIČKA NASTAVA

Advent u Dubrovniku

Znamenitosti  naše županije i županijskog središta imali su priliku istraživati učenivi 3. c, 3. d i 3. e razreda kada su 1. prosinca 2016. godine krenuli sa svojim učiteljicama na jednodnevni izlet u  Dubrovnik.  Nakratko su se zaustavili u Trstenom  gdje su u Arboretumu,  uz pratnju stručnog vodiča, učili o biljnom svijetu primorskoga kraja.  Praktičnu primjenu GOO-a doživjeli su u Županijskoj upravi  gdje ih je primio zamjenik župana, gospodin Blaž Pezo koji je strpljivo odgovarao na njihova mnogobrojna pitanja. Nakon toga posjetili su Prirodoslovni muzej i Akvarijum gdje su upotpunjavali znanje o životinjskom svijetu našeg Jadranskog mora. Čaroliju Adventa  doživjeli  su na Stradunu,  pozdravili se s dubrovačkim medom,  a zatim krenuli prema Zračnoj luci Ćilipi. Oduševila ih je vožnja posebnim autobusom zračne luke.  Iz blizine su vidjeli i dva manja zrakoplova koja su odmarala sve do nekog sljedećeg leta.

Na povratku su posjetili Ston gdje su uočavali sličnosti Dubrovnika i tog malenog gradića.

Učenici su zaključili da je izvanučionička nastava mnogo zanimljivija od nastave u razredu te poželjeli da se tako nešto uskoro ponovi.

Piše Jelena Bartulović, uč. razredne nastave

Pod OPŠIRNIJE pogledajte fotogaleriju!

objavio: Ivana Čarapina   datum: 5. 12. 2016.