20 DANA DOBROTE- projekt 1.d razreda

DOBROTA JE UVIJEK U MODI

Učenici 1. d razreda s učiteljicom Marijanom Curić nastavili su drugi i treći tjedan provoditi svoj simpatični projekt 20 dana dobrote želeći tijekom 20 nastavnih dana činiti lijepa i dobra djela kako bi se pripremili za nadolazeći Božić. Iako su u školi tek tri mjeseca, 1. d razred  postao je primjer zajedničkih organiziranih aktivnosti, razrednog veselja i druženja. Nikoga u školi nisu ostavile ravnodušnim poruke koje su marljivi prvaši ispisali i poklanjali dragim učiteljima, ravnateljici, knjižničarki i dr. Učenici i učiteljica uživali su u dobroti puna tri tjedna koju su darovali jedni drugima i svojim najbližima. Koje su aktivnosti provodili, učiteljica Marijana Curić zapisala je u dnevničkom zapisu.

Klikom na fotografiju iznad pokrenite video, a klikom na OPŠIRNIJE pročitajte još informacija o projektu.

2. tjedan

• Učenici su posjetili baku i djeda, družili se s njima i pomogli im u svakodnevnim poslovima. Bakama i djedovima uvijek donosimo radost.
  • Učenici su napisali i poklonili  poruku s lijepim riječima prijatelju/prijateljici u razredu. Lijepa riječ sva vrata otvara.
  • Dan zagrljaja; svi su jedni drugima poklanjali zagrljaje. Zagrljaj znači VOLIM TE!

• Dan novih okusa; toga dana učenici su probali jesti nešto novo što još nisu  jeli (voće, povrće, žitarice...)Probati nešto prvi put znači biti hrabar.
  • Zajedno s obitelji učenici su provodili svoje vrijeme na svježem zraku, u šetnji šumom i sl. U zdravu tijelu je zdrav duh!

U drugom tjednu projekta učenici su neke aktivnosti radili u školi, a neke kod kuće u dogovoru sa svojim roditeljima. Ono što su radili izvan škole, prepričali bi vršnjacima i učiteljici u razredu. Poruke s lijepim riječima su bile učinkovite i poticajne. Učenici su jedni drugima pokazali osjećaje te su navodili zašto im je draga neka osoba. Poruke su jedni drugima čitali naglas što je bilo vrlo zabavno. Zagrljaji su se množili i množili. Nitko nije ostao usamljen u 1.d razredu.

Posebno je bio zanimljiv dan novih okusa, pa je učiteljici bilo drago što je ovakvu aktivnost uvrstila u projekt. Čitajući učeničke bilješke u bilježnicama od srca se nasmijala. Kako i ne bi kad je pročitala jednu ovakvu poruku svoje učenice: „Probala sam japansku jabuku koju mi je dala baka. Užas! Fuj!" Da su učenici iskreno razgovarali o svemu dokazuje i činjenica da su neki učenici priznali da su prvi put u životu upoznali okus kivija i grejpa.

3. tjedan

U 3.tjednu projeka 20 dana dobrote učenici su imali sljedeće aktivnosti:

• Na satu Glazbene kulture pjevali su  božićne pjesme koje su  predviđene nastavnim planom i programom, a to su Spavaj, mali Božiću i Veselje ti navješćujem. Osim tih, naučili su Radujte se narodi, a s vjeroučiteljicom Visom leteć.  Osim pjevanja vježbali su i sviranje istih pjesama na školskom instrumentariju.  Tko pjeva, zlo ne misli, a mi pjevamo puuuuuunoooo!

Klikom na fotografiju iznad pokrenite video.

• Posjetili su Udrugu otac Ante Gabrić i družili se s umirovljenicima uz društvenu igru  Tombola. Učenica Katarina Šimić bila najuspješnija na natjecanju te je osvojila i Ćinkvinu i Tombolu. Članovi Udruge nagradili su je s poklončićma.  Učenici i korisnici Udruge pjevali su složno i veselo. Vrijeme koje poklanjamo starijim osobama dragocjeno je u njihovim očima. Svi vole pažnju i ljubav, i mali i veliki. Mi volimo ljubav davati!

Klikom na fotografiju iznad pokrenite video.

• Učenici su po svojoj želji odabrali djelatnike škole kojima su poželjeli udijeliti kompliment te su naveli razlog zašto su izabrali baš tog djelatnika. Pisali su komplimente na ceduljice i uručili im. Naravno, bilo je lijepo i onima koji daju i onima koji primaju. Svatko voli o sebi pročitati nešto lijepo, a mi to volimo napisati!
  • Svaki učenik izradio je po jednu  čestitku s božićnim ili novogodišnjim motivom koja je darovana Udruzi za cerebralnu i dječju paralizu "Leptitići" u skolpu njihove humanitarne akcije "Čestitajmo kao nekad". Volimo pomagati jer usrećujući druge i mi postajemo sretniji!
  • Družili su se s našom knjižničarkom Ivanom Čarapinom u knjižnici i učili kako se knjige posuđuju i čuvaju, čitali su i igrali se. Ako trebamo pomoć, pitat ćemo knjižničarku jer ona je najbolja prijateljica knjigama, a knjige su najveće blago svijeta koje čeka da ga učenici 1. d otkriju.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 21. 12. 2016.