Projket ŽIVJETI ZDRAVO

Volonteri u parku započeli projekt «ŽIVJETI ZDRAVO»

Početkom lipnja ove godine na dječjem igralištu u centur grada od 9 do 11 sati održale su se aktivnosti «Volonteri u parku» u sklopu projekta «Živjeti zdravo» na kojima su kao animatori  sudjelovali i učenici naše škole koji pohađaju slobodnu aktivnost iz Prve pomoći (Domagoj Grejić, Karmen Mandić, Iva Mijić, Pavo Mijić, Lana Parmać, Mara Veraja, Katarina Vidović, Lukas Prizmić i Roko Zeljić). Organizatori akcije su Hrvatski zavod za javno zdravstvo, Zavod za javno zdravstvo Dubrovačko-neretvanske županije, Grad Metković, GDCK Metković i Udruga Dobra. Cilj ove akcije je promicanje zdravih stilova života, međugeneracijsko druženje, aktivno provođenog slobodnog vremena djece i mladih na otvorenom unutar sigurnog i zdravog okoliša kao što su parkovi i dječja igrališta. U tu svrhu održane su aktivnosti za djecu: povlačenje konopa, skakanje u vrećama, crtanje kredom, igranje školice i dr. Za odrasle je organizirano mjerenje krvnog tlaka i šećera u krvi. U sklopu projekta, Grad Metković će dobiti financijska sredstva za uređenje dječjeg igrališta iz Europskog socijalnog fonda. Učenici i njihova nastavnica Vesna Pavlović radosno i lijepo proveli su subotnje prijepodne.

Ponosni smo što smo bili dio ove zabavno-edukativne akcije koja je samo jedna od  12 planiranih  pa vas pozivamo da nam se pridružite u njihovoj realizaciji.

Piše učiteljica biologije Vesna Pavlović, nast.

Klikom na OPŠIRNIJE pogledajte fotogaleriju!

objavio: Ivana Čarapina   datum: 28. 6. 2018.

« Ožujak 2024 »