Priznanje OŠ Stjepana Radića

OŠ STJEPANA RADIĆA DOBILA JE  STATUS ETWINNING ŠKOLE 2020.-2021.

Između 2 139  obrazovnih ustanova iz 44 zemlje članice eTwinning zajednice i 86  iz Republike Hrvatske koliko ih je u ovoj školskoj godini dobilo je status eTwinning škole, nalazi se i OŠ Stjepana Radića iz Metkovića. Naša je škola dobila  eTwinning oznaku 2020-2021 i to je veliko postignuće eTwinning tima u našoj školi koji se istaknuo kvalitetom integracije informacijsko-komunikacijskih tehnologija i međunarodne suradnje u svom redovnom radu. Službena najava bit će objavljena na portalu eTwinning.net i na drugim kanalima vijesti eTwinninga i Europske komisije. S ponosom možemo koristiti eTwinning oznaku škole na našim mrežnim stranicama te sudjelovati u grupi eTwinning Schools i u raznim aktivnostima.

Učitelji naše škole koji sudjeluju u eTwinning projektima su: učiteljica razredne nastave Marijana Curić, učitelj engleskoga jezika Tomislav Tomić, školska knjižničarka Ivana Čarapina, prof. i dipl. bibl. i učiteljica kemije Lidija Matić. Učiteljica Marijana Curić uključila se u rad na eTwinningu 2014.godine i do danas je sa svojim učenicima dobila  više oznaka kvalitete za svoj rad od kojih su četiri nacionalne oznake kvalitete (projekti - Moj grad, moja škola, moj razred, Boje oko nas, 20 dana dobrote i Europa u srcu) i tri europske oznake kvalitete (projekti - Sierpinski  Carpet project, Ljubav je, Dramatizacija, recitacija i ples u nastavi 2). Učitelj Tomislav Tomić nagrađen je nacionalnom oznakom kvalitete za rad na projektu Tounquetwisters povodom Europskog dana jezika. U stručnom usavršavanju ne eTwinningu dosad su sudjelovali Marijana Curić, Ivana Čarapina i Lidija Matić, a  koje ujedno čine tim u ovogodišnjem međunarodnom projektu Nature doesn't produce waste.

Pišu uč. razredne nastave Marijana Curić, uč. i

školska knjižničarka Ivana Čarapina, prof. i dipl. bibl.

Klikom na OPŠIRNIJE pročitajte više o ovoj temi.

Što znači status eTwinning škole?

Sve eTwinning škole prepoznaju vrijednosti eTwinninga i utjelovljuju praksu i profesionalni razvoj, a eTwinning raspoznaje i vrednuje sudjelovanje, predanost i posvećenost ne samo pojedinaca već timova učitelja koji rade zajedno.   Koncept stjecanja statusa eTwinning škola jest razvojno putovanje s komponentama koje je moguće objektivno procijeniti. To nije natjecanje nego napredovanje s jedne razine na drugu.

Po čemu su eTwinning škole prepoznatljive?

Prepoznatljive su na europskoj razini  kao uzori na eTwinningu i tvore mrežu vodećih škola potičući budući razvoj aktivnosti. Te škole izvješćuju o svom radu na mrežnim stranicama škole i eTwinning platformi. Vodeće su škole u provođenju digitalne prakse, sigurnosti na internetu, inovativnih i kreativnih pristupa poučavanju, promicanju kontinuiranog profesionalnog razvoja osoblja te promicanju prakse zajedničkog učenja.

Nagrađeno školsko osoblje i ravnatelji potiču se na sudjelovanje u namjenskim programima stručnog usavršavanja gdje mogu dijeliti primjere dobre prakse, izlagati i sudjelovati u posebnim online događajima.

Kako se koristiti portalom www.eTwinning.net

Prijava na portal je brza i jednostavna. Prvo unosite osnovne korisničke podatke, nakon čega na vašu e-mail adresu pristiže poveznica na nastavak registracije. Registraciju ćete dovršiti unosom osnovnih podataka o sebi i svojoj ustanovi, područjem vašeg interesa, te dobne skupine učenika s kojima radite. Nakon toga, vaša registracija trebala bi biti završena. U slučaju da niste u mogućnosti dovršiti registraciju, javite se na: etwinning@mobilnost.hr.

Nakon prijave možete razgledati što vaši kolege rade na portalu. Rubrika „Korisnici/People" na vašem eTwinning Live profilu će vam omogućiti pretraživanje članova portala. Ako pronađete kolege s interesima sličnim vašima, slobodno im se javite i pokušajte zajedno osmisliti i prijaviti projekt koji će odgovarati vašim učenicima. Ako ste se tek registrirali na portal eTwinning, pogledajte kratki vodič za novoregistrirane korisnike s kratkim pregledom mogućnosti eTwinninga.

Mogućnosti e Twinninga i dodatne informacije

Na ovoj mrežnoj stranici potražite i priručnike, publikacije te primjere dobrih praksi koje vam mogu poslužiti kao nadahnuće.

Središnja služba za podršku u eTwinningu osmislila je niz video materijala i prezentacija o različitim aspektima uporabe eTwinninga u nastavi, a namijenjeni su početnicima. Materijale možete pregledati klikom na rubriku eTwinning Self Teaching Material. Sastavni dio materijala su i kratki kvizovi koje možete ispuniti upisom vaših korisničkih podataka za portal eTwinning.

Možete pogledati i često postavljana pitanja, a koje ćete pronaći ovdje.

Nacionalna služba za podršku pruža savjete i pomoć u svim fazama realizacije eTwinning projekta. Osim toga, dodjeljuju nacionalne oznake kvalitete i nacionalne nagrade, organiziraju radionice, seminare, konferencije i webinare, financiraju odlaske na profesionalna usavršavanja u inozemstvu, prate rad i napredak.

Na raspolaganju su za sva vaša pitanja putem e-mail adrese: etwinning@mobilnost.hr i telefona na broj +385 1 5005 635.

Također i dalje pratite mrežne stranice hrvatske Nacionalne službe za podršku eTwinningu www.etwinning.hr, Facebook, Twitter ili YouTube kanal.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 28. 3. 2020.

« Ožujak 2024 »