NAGRADE I PRIZNANJA

Učenici 4.c razreda s učiteljicom Marijanom Curić nagrađeni eTwinning oznakom kvalitete

Najveća zajednica škola u Europi okuplja se u tzv. programu eTWinninga. Učitelji iz svih zemalja sudionica koriste eTwinning online alate (Portal i Radnu površinu) kako bi se međusobno pronalazili, susretali u virtualnom okruženju. Putem ove platforme članovi  komuniciraju, surađuju, razvijaju projekte, razmjenjuju znanja i iskustva te postaju dijelom najzanimljivije obrazovne zajednice u Europi. Učiteljica Marijana Curić je sa svojim 4.c razredom jedina predstavnica naše škole koja je u šk. god. 2014./ 2015. sudjelovala u e Twinningu, a sad u listopadu je za njih stiglo veliko priznanje u obliku oznake kvalitete za rad na projektu Moj grad, moj razred, moja škola.

Tako se među gotovo 230 300 članova uključenih u ovaj europski projekt našla i naša škola, a učiteljici Marijani i 4. c razredu čestitamo na velikom, europskom uspjehu.

Sudjelujući na seminarima za  eTwinning projekte, učiteljica Marijana  se zainteresirala i odlučila iskušati  taj izazov sa svojim učenicima. Da bi se bolje međusobno upoznali  na eTwinning portalu objavljivali su sadržaje vezane za temu projekta te su se dogovarali o realizaciji sadržaja i uporabi web 2.0 alata pomoću kojih su predstavljali rad. Održane su i tri videokonferencije gdje su učenici pokazivali svoja iskustva u nastavi, maštovitost i kreativnost te su ujedno uvježbavali predstaviti svoj rad i upoznavali vršnjake iz drugih škola. Zemaljskom poštom su jedni drugima čestitali blagdane čemu su se učenici posebno radovali. Imali su bilježnicu i bilježili aktivnosti projekta. Sadržaje projekta su bogato integrirali u nastavi i stekli divna iskustva i prijateljstva.

Da su našu školu dostojanstveno predstavili dokazuje i  to što je njihov rad nagrađen oznakom kvalitete, a osim učiteljice priznanje će dobiti i svaki učenik.

Sto je eTwinning i kako se uključiti?

Lansiran još 2005. godine kao glavna aktivnost Europske komisije i njenog eLearning programa, eTwinning se uspješno integrirao u Erasmus+, program Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta, već od 2014. godine. Središnja služba za podršku, kojom upravlja European Schoolnet, odnosno međunarodno partnerstvo 31 europskih ministarstava obrazovanja, razvija programe za učenje za škole, učitelje i učenike diljem Europe. Na nacionalnoj razini podršku eTwinningu pružaju i 37 Nacionalne službe za podršku.

Portal učiteljima pruža online alate za pronalaženje projektnih partnera, za otvaranje novih projekata, razmjenu ideja i primjera dobre prakse te započinjanje suradnje, koristeći razne prilagođene alate dostupne na eTwinning platformi. Aktivnost eTwinning promiče suradnju europskih škola putem informacijsko - komunikacijskih tehnologija (IKT), pružajući pritom podršku, alate i usluge za škole.

eTwinning omogućuje:

• druženje s kolegama
  • osmišljavanje i provođenje zajedničkih projekata u nastavi i izvan nje
  • izvrsne on-line edukacije i tečajeve
  • financiranje odlazaka na eTwinning mobilnost

Više informacija o eTwininngu i edukaciji za učitelje i učenike možete pronaći na mrežnim stranicama:

• http://mobilnost.hr/index.php?id=190    (Agencija za mobilnost i programe EU)

objavio: Ivana Čarapina   datum: 12. 10. 2015.

« Ožujak 2024 »