O školi

Osnovna škola Stjepana Radića Metković nalazi se na lijevoj strani rijeke Neretve u gradu Metkoviću i pokriva područje veličine 20 km2, gdje živi 10.000 stanovnika.

Školu pohađaju i učenici iz Bijelog Vira, Mliništa i Krvavca II udaljeni 5-15 km od grada.

U sastavu škole djeluje  kombinirani odjel od V.-VIII. razreda za djelomičnu integraciju učenika s teškoćama u razvoju koji se školuju prema čl. 7. Pravilnika o školovanju DTUR.

Učenici nižih razreda iz Bijelog Vira i Mliništa pohađaju nastavu u područnim školama (Bijeli Vir i Mlinište), a učenici viših razreda pohađaju nastavu u matičnoj školi te je za njih organiziran prijevoz autobusom.

PODRUČNA ŠKOLA BIJELI VIR

Područna škola Bijeli Vir se nalazi u istoimenom selu 7 km južno od grada Metkovića (Stara Napoleonova cesta).

Školska zgrada u Bijelom Viru izgrađena je 1968 godine. U Domovinskom ratu prostor školske zgrade ustupljen je  HV, a nastava se održavala u seoskom domu. Poslije rata škola je u potpunosti obnovljena. Rad u obnovljenoj školi počeo je 2002. godine.

Danas ima dvije učionice, zbornicu, ured i prostoriju predviđenu za knjižnicu, sanitarni čvor te školsko športsko igralište koje za rekreativne svrhe koriste i mještani. Prostorni uvjeti zadovoljavaju sve uvjete suvremene nastave. Nastava se održava u jednoj smjeni u četverorazrednoj kombinaciji.

U školi su trenutno zaposlena četiri djelatnika: učiteljica, učitelj engleskog jezika, vjeroučitelj i spremačica.

Učenici i učitelji se brinu o uređenju okoliša škole. Druže se s roditeljima na različitim priredbama.

PŠ MLINIŠTE

U naselju Mlinište, udaljenom 12 km od Metkovića, nalazi se Područna škola Osnovne škole Stjepana Radića – Metković.

Škola se nalazi u središtu mjesta. Obnovljena  je 1997. god. Ima ulazni prostor, dvije klimatizirane i opremljene učionice, zbornicu i sanitarni čvor.

Školu pohađaju učenici od 1. do 4. razreda. Nastava se održava u dva kombinirana odjeljenja. U školi su zaposlene dvije učiteljice učitelj engleskog jezika vjeroučitelj i spremačica.

« Studeni 2014 »