Tijekom školske 2025./2026. godine učenici 4.e razreda su sudjelovali u projektu kojeg je organizirao Hrvatski školski sportski savez.
Glavni cilj projekta „Aerobik s tatom, na penale s mamom“ je okupljanje učenika i članova njihovih obitelji na igralištu. Školska dvorana i igralište su bili živahna mjesta okupljanja učitelja, učenika, roditelja ali i braće i sestara. Aktivnosti su se provodile pod vodstvom nastavnika Borisa Brčića i učiteljice Sandre Šutalo., a nastojale su povezati edukaciju učenika i njihovih obitelji. Aktivnim sudjelovanjem roditelja u vježbama i timskim igrama nastojala se jačati suradnja škole i zajednice, ali i omogućiti im sudjelovanje u obrazovanju djece. Susreti su se održavali subotom ujutro. Nakon zagrijavanja i općih pripremnih vježbi uslijedile bi štafetne igre, poligoni, vježbe na gredi ili strunjači, preskakanje kozlića i slično. Na kraju bi došao red na igre, graničara ili nogometa, kojima su se učenici najviše radovali. Ovaj projekt je pokazao svoje dobre strane na više polja kao što su: jačanje suradnje i socijalizacije, razvijanje zdravih navika i uključivanje lokalne zajednice u proces obrazovanja. Aktivnosti su se provodile u veselom, prijateljskom, a ponekad i zahtjevnom okruženju. Zahvaljujemo se HŠSS, roditeljima i učenicima što su prepoznali kvalitetu ovog projekta.
Pišu: prof. Boris Brčić i dipl. uč. Sandra Šutalo



