Dobro došla jeseni.

Povodom prvog dana jeseni radove pripremili učenici 2.c i 3.e -literarna skupina učiteljice Jelene Bartulović i likovna skupina učiteljice Valentine Crnčević.

pano jesen

Pričao mi žuti list

Sjedio sam kraj prozora i zamišljeno promatrao prolaznike. Učinilo mi se da  čujem tiho kucanje na staklu. Otvorio sam prozor, a na samom  kraju stajao je žuti list. Pričao mi je pomalo tužnu priču o svom životu. Nedostajali su mu zeleni prijatelji sa visokog drveta.Pokušao sam ga utješiti, ali je bilo bez uspjeha. Zapuhao je vjetar i otpuhao ga na neki novi  prozor.

Jesen

Jesen je tiho pokucala na vrata moga grada. Donijela  je šarene darove i podarila nam mnogo voća i povrća. Volim jesen i divim se njenim bojama.

...................................................Antea Filipa Stojić  2.c

Priča žutog lista

Bio sam malen i zelen. Sretno sam rastao sa ostalom braćom i sestrama na velikom drvetu. Kiša nas je kupala, a sunce grijalo. Počeo sam se sušiti. Lijepa zelena boja se mijenjala. Sav sam požutio. Tužan sam .

...................................Ena Vidović 2. c

Jesen

Šetala sam parkom i  primijetila nove boje na drveću. Pored zelenih, pojavili su se crveni, žuti i narančasti listovi. Podigla sam pogled i na žicama ugledala lastavice. Spremale   su se na jug. U tom trenutku sam shvatila – jesen je .

.................................................................................Katja Jerković 2. c

Jesen

Lišće mijenja boju. Doziva nas zrelo voće i povrće. Beremo grožđe. Ptice selice se spremaju za daleki put.  Jesen je tu .

........................................................Iva Jerković 2. c

Razredni pano 3. e

Razredni pano 3.e učiteljice Valentine Crnčević

objavio: Administrator   datum: 23. 9. 2011.

1.

« Srpanj 2024 »