Dan zahvalnosti plodovima zemlje

Dana 28. listopada 2011. godine u našoj školi obilježili smo Dan zahvalnosti za plodove zemlje odnosno Dan kruha.

Plodove koje su učenici donijeli i aranžirali na stolovima u svojim učionicama blagoslovio je fra Lukica Vojković, nakon čega su ih učenici blagovali sa svojim razrednicima.

Središnja proslava je održana na prvom katu škole kojom je koordinirala voditeljica školskog KUD-a učiteljica Aleksandra Lukić-Skelić. U sklopu priredbe je sudjelovao crkveni zbor č.s. Vedrane Krstičević, učenici  dramskih skupina učiteljica Aleksandre Lukić-Skelić, Božene Kaleb i Tatjane Hazirović-Juračić, učenica recitatorske skupine učiteljice Marijane Kljusurić i  učenici 3-ih i 4-ih razreda engleske skupine koju je pripremio učitelj Tomislav Tomić. Konferansu je napisala voditeljica literarne skupine, učiteljica Žaklina Marević, a vodile su je učenice recitatorske skupine učiteljice hrvatskog jezika Manuele Šiljeg Malezija.

Na početku programa nazočne je pozdravila ravnateljica Božena Nikoletić, a program je započeo pjesmom „Milost“ koju je otpjevala Klapa učiteljica.

Nakon programa fra Lukica je blagoslovio sve učenike i nastavnike, te središnji stol koji je aranžirala učiteljica likovne kulture Ivana Šiljeg.

Učenici i učitelji su toga dana bili posebno sretni kako zbog mirisa svih pripremljenih delicija, tako i zbog veselog programa.

objavio: Administrator   datum: 28. 10. 2011.

1.

« Srpanj 2024 »