Predavanje za učenike

NASILJE MEĐU VRŠNJACIMA, predavanje za učenike osmih razreda

U suradnji sa Centrom za socijalnu skrb iz Metkovića, 4. studenoga 2011. godine, u Osnovnoj školi Stjepana Radića  su  gostovali predstavnici Obiteljskog centra iz Dubrovnika i Policijske postaje iz Metkovića. Kako prepoznati i kako se nositi s vršnjačkim nasiljem osmašima su približili socijalni radnik  Marko Grgurević iz Obiteljskoga centra Dubrovačko-neretvanske županije i policijski službenik Antonio Crnčević iz Policijske postaje  Metković. Gospodin Grgurević je učenicima napomenuo kako se nasiljem smatra svako verbalno, emocionalno i/ili fizičko ponašanje prema djeci i mladima od strane njihovih vršnjaka učinjeno s ciljem povređivanja. Učenici su  upoznati s podvrstama i oblicima nasilja među djecom. Gospodin Crnčević je naglasak stavio na posljedice nasilnog ponašanja (u školi i društvu). Posebno je istaknut suvremeni način zlostavljanja cyberbulling ili zlostavljanje putem interneta. Činjenica je da se o nasilju među mladima govori puno, ali nikad ne i previše.

Predavanje je organizirala pedagoginja Nikolina Vugdelija.

objavio: Administrator   datum: 8. 11. 2011.

1.

« Srpanj 2024 »