Kreće vrijeme darivanja

"Ne možemo činiti ništa veliko, samo male stvari s velikom ljubavlju." Majka Terezija

Pogledajte: Vokalni sastav Sirotišta Sv. Ante u Songei, Tanzanija, izvodi popularnu purgersku dječju pjesmicu Beži Jankec

Kako se približavaju dva velika blagdana, Sveti Nikola i Božić, predstavnici iz svakog razrednog odjela su se složili  na Vijeću učenika kako bi bilo korisno i plemenito pokrenuti akciju pomoći za mališane iz Afrike. Travanjsko gostovanje u našoj školi misionarke Ivane Parlov, utemeljiteljice sirotišta sv. Ante u Tanzaniji, je ostavilo odjeka koji nas potiče na stalnu pomoć  djeci, pa je na Vijeću pokrenuta inicijativa za pomoći učenika naše škole ovom i okolnim sirotištima u Tanzaniji.

Najviše radosti donijet će im, dakako S-L-A-T-K-I-Š-I . Stoga su učenici nižih razreda škole prikupljali grickalice, bombone i kekse kako bi obradovali svoje vršnjake. Učenici viših razreda su skupljali simboličnu svotu od 5 kn, koja afričkom djetetu spašava život ukoliko obole od malarije (česte bolesti u tom dijelu svijeta), a oni najčešće taj novac nemaju. Prikupljene priloge su učenici posložili uz pomoć pedagoginje Nikoline Vugdelije.

Na kraju prošle školske godine učenici,  koji su htjeli, su ostavili neiskorišteni pribor iz svojih mapa za potrebe sirotišta.  Nastavnica Ivana Šiljeg ga je uz pomoć učenika sortirala kako bi ga mogli poslati u udrugu Kolajna ljubavi.

Djeca su kao i do sada pokazali svoju suosjećajnost za potrebe drugoga (što je jedan od ciljeva ovakvih akcija) te su se u velikom broju pridružili ovoj akciji. Zahvaljujemo roditeljima koji su ih u tome podržali. Posebno se zahvaljujemo gdinu. Tomislavu Previšiću,  ocu naše učenice Katarine, koji nam je i ovaj put pomogao prikupljene priloge prevesti u Zagreb.

objavio: Administrator   datum: 1. 12. 2011.

1.

« Srpanj 2024 »