Najbolji mladi tehničar u Hrvatskoj

Ovogodišnje 53. natjecanje mladih tehničara Republike Hrvatske je održano u Puli 8.-11. svibnja. Na navedenom natjecanje Zvonimir Radić, učenik 8.c razreda je pokazao izvrsne rezultate i proglašen najboljim mladim tehničarem Republike Hrvatske u kategoriji 8. razreda - elektrotehnika.

Za razliku od natjecanja gdje se učenici natječu uglavnom u znanju, mladi tehničari se natječu u iskazivanjem znanja rješavanjem testa znanja, izradi tehničkih tvorevina na temelju dokumentacije postavljenog zadatka i prezentiranju izrađene tehničke tvorevine. Osim pohvalnicom Zvonimir je nagrađen besplatnim sudjelovanjem u ljetnoj školi tehničkih aktivnosti u Nacionalnom centru tehničke kulture u Kraljevici.

Također izvrsne rezultate i  treće mjesto u kategoriji 8. razreda - elektronika postigao je  Alen Hazirović 8.e, dok je Ilija Radić 5.b razreda u kategoriji 5. razreda - promet postigao 12 mjeto.

Čestitke njihovoj mentorici prof. Marini Vuković za nesebično zalaganje i  koja je stručnom pomoći pridonijela da plasman na državnom natjecanju među 254 učenika iz svih županija postigne ovako značajan uspjeh. Zanimljivo je napomenuti da je ovo drugu godinu za redom jedan od najboljih mladih tehničara Republike Hrvatske iz naše škole.

Osim mladih tehničara ovaj tjedan su se na državnim natjecanjima  sa istaknutim rezultatima vratili  i učenica Nikolina Jarak  sa postignutim 9. mjestom u kategoriji sedmih razreda iz povijesti sa  svojom mentoricom prof. Anom Kuran, te učenik Filip Medak koji se natjecao iz geografije u kategoriji šestih razreda, mentorice Marije Tomić te postigao 11. mjesto.

Ove je školske godine 420 učenika OŠ Stjepana Radića sudjelovalo na natjecanjima u znanju iz 13 predmeta, od čega ih je 80 sudjelovalo na županijskim natjecanjima. Na županijskom natjecanju 8 učenika Škole je osvojilo 3. mjesto, 5. drugo, a 6 učenika koji su osvojili prva mjesta uspješan su rezultat ostvarili i na državcnoj razini.
Iznimno dostignuće su ostvarili učenici koji su se natjecali u sportu. Nakon osvojenih 1. mjesta na županijskoma natjecanju mladi nogometaši i košarkaši su na ragionalnim natjecanjima osvojili 4. mjesto dok su rukometaši bili 3.
Svim nagrađenim učenicima, njigovim mentori, ali i roditeljima čestitamo na uspjehu.

objavio: Administrator   datum: 13. 5. 2011.

1.

« Srpanj 2024 »