Upis u osnovnu školu

Ove godine se upisi u prvi razred osnovne škole provode elektronskim putem. Nakon provedenog predupisa i testiranja, djecu je potrebno upisati. Upis se vrši prijavom u aplikaciju e-Upisi - Upisi u osnovne škole nakon čega je neophodno pratiti upute.

Putem prijavljenog maila roditelji će biti obaviješteni o kreiranju upisnica. Upisnice za djecu koja se upisuju na svom upisnom području kreiraju administratori škole koju upisuju, a upisnice za djecu koja se upisuju izvan upisnog područja na kojem stanuju kreira administrator županijskog Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i sport. Nakon što Upravni odjel donese Odluku o ustroju razrednih odjela za osnovne škole Dubrovačko-neretvanske županije (tijekom mjeseca srpnja), razmotrit će se svi zahtjevi roditelja i donijeti Odluka o mogućnosti upisa te djece u željene škole.

Kada roditelj dobije obavijest da su upisnice kreirane u sustavu, potrebno je putem aplikacije e-Upisi preuzeti, isprintati i potpisati upisnicu od strane oba roditelja, a potom je fotografirati ili skenirati i vratiti u aplikaciju (ukoliko se potpisane upisnice fotografiraju treba voditi računa da budu čitljive).  Upisnice koje ne potpišu oba roditelja, vratit će se drugom roditelju na potpis a dijete će biti upisano u školu tek kad oba roditelja potpišu. Upute kako upisati dijete putem aplikacije možete pratiti klikom na fotografiju ispod.

Roditelji koji nisu u mogućnosti elektronski provesti postupak upisa, kao i roditelji koji imaju opravdan razlog za odabir smjene (brat ili sestra u školi, posao roditelja,…)  trebaju se javiti u Stručnu službu škole kako bi ostvarili upis. Postupak upisa potrebno je provesti od 3. do 14. lipnja 2024. godine.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 29. 5. 2024.

1.

« Srpanj 2024 »