PRIRODA i BIOLOGIJA

KREATIVNA BIOLOGIJA

Učenici 5. razreda na satu Prirode učili su o osnovnoj građevnoj jedinici svih živih bića – stanici. Nakon što su usvojili znanja o  stanici, trebali su izraditi model stanice s ciljem da uoče razliku u građi biljne i životinjske stanice. Koristeći različite materijale(glinamol, stiropor, plastelin i dr.) nastali su maštoviti modeli koje su nastavnice prirode Vesna Pavlović i Nataša Jakišić  izložili u učionici.

Učenici osmih razreda imali su zadatak izraditi model molekule DNA i model živčane stanice. Nastavno gradivo Biologije osmog razreda upoznaje učenike s građom organizma čovjeka  i promjenama koje se u njemu zbivaju. Obrađujući nastavno gradivo učenici su dobili zadatak  izrade modela molekule DNA. Njihovi radovi upotpunili su nastavu Biologije i omogućili bolje razumijevanje građe molekule koja skriva tajnu genetskog nasljeđivanja.

Nakon obrade živčanog sustava učenici su zamislili i napravili modele živčane stanice –osnovne jedinice građe i djelovanja živčanog sustava.

Na ovaj način učenici su još jednom potvrdili svoju kreativnost i obogatili svoje znanje još jednim novim iskustvom i metodom učenja.Time su pokazali da je najbolje znanje kombinacija teorije i prakse.

Piše uč. prirode i biologije Vesna Pavlović, nast.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 24. 1. 2018.