Lektira u 3. d razredu

Čajanka u 3. d razredu

Lektira učenicima redovito zadaje teške glavobolje. Bez obzira vole li čitati, ili ne, obrada književnog djela na satu lektire ipak zna biti problem. Neki učenici od samoga početka knjigu i čitanje doživljavaju kao traumu jer uglavnom sve što pročitaju na kraju moraju ukratko prepričati, a to je zaista problem pogotovo ako se radi o dječjem romanu.

Da ne mora biti tako potvrdili su učenici 3.d razreda.

Prema uputama kolegice Anite Šojat, profesorice hrvatskog jezika iz Osijeka, koja nesebično dijeli svoje inovacije u nastavi u višim razredima osnovne škole, pripremila sam razrednu čajanku za obradu dječjeg romana Mate Lovraka Vlak u snijegu.

Donijeli smo čajeve, keksiće i kolače, sjeli u krug na sjedalice na pod i uživali razgovarajući o događajima iz romana, dijelili međusobno mišljenje o istima i o karakterima likova te čitali omiljene ulomke iz knjige.

Toliko nam je bilo dobro da ni sami ne znamo kako su prošla dva školska sata.

Pogledajte naše fotografije KLIKOM NA OPŠIRNIJE i uvjerite se sami kako sat lektire može biti super!

Piše uč. razredne nastave Aleksandra Lukić-Skelić

objavio: Ivana Čarapina   datum: 5. 3. 2018.