Projekt FINANCIJE U MALOM PRSTU

Posjet Erste banci

U sklopu projekta „Financije u malom prstu“, u četvrtak, 16. siječnja 2020. godine  smo posjetili Erste banku: Borna Brečić, Antun i Frane Vugdelija  i ja (Josip Volarević). S nama je išla naša mentorica pedagoginja Nikolina Vugdelija.

Direktor metkovske filijale Damir Vekić nas je strpljivo i detaljno upoznao s načinom rada banke. Objasnio nam je kako službenice koje su za šalterima, klijentima omogućuju platiti račune, podignuti novac i/ili uplatiti novac. Upoznali smo se i s bankarskim proizvodima i uslugama, koji ne sliče onima u trgovini već su to: računi, krediti, štednja i slično.

Gospodin Vekić nam je ispričao i o specifičnostima banke, poput sigurnosti i zaštite. Pokazao nam je novčanice iz raznih zemalja: forint, franak, dolar… Ušli smo i  u trezor u kojem se nalazi sef koji se ne može otvoriti bez šifre. Doznali smo kako radi stroj za brojanje novca. Iz trezora nismo mogli izići dok sef nije bio ponovno zaključan. Na katu smo vidjeli prostoriju u kojoj službenici banke savjetuju klijente o načinima plaćanja kredita i raznim vrstama štednja. Ovo nam je bilo novo iskustvo i doznali smo kako radi banka. Zahvaljujemo se gospodinu Vekiću na gostoprimstvu.

Piše učenik 6. a razreda Josip Volarević

objavio: Ivana Čarapina   datum: 22. 1. 2020.