OBAVIJEST učenicima i roditeljima (16. ožujka 2020. g)

Cilj je do srijede uspostaviti funkcionalan sustav učenja na daljinu za sve učenike.

Dodatno o sustavima za nastavu na daljinu:

Sustavi lokalno, ali niti globalno nisu dimenzionirani za ovakvo opterećenje pa rade usporeno i ponekad sa zastojima. Molimo za strpljenje i razumijevanje. Osnovna škola Stjepana Radića za održavanje nastave odlučila se koristiti  sustave Microsoftovog Office 365 - MS Teams

Ako dođe do pucanja sustava, komunikacija će ići e mailovima, između razrednika/učitelja i učenika.

Da bi otvorili svoj e mail, učenici se sa svojim korisničkim podatcima i lozinkom (ime.prezime@skole.hr), kao  za e dnevnik, prijavljuju na https://webmail.carnet.hr/login.php ili OVDJE.

PRAVILA PONAŠANJA, SADRŽAJI I RAD U VIRTUALNOJ UČIONICI

Učenici trebaju izvršavati aktivnosti u virtualnim učionicama. Neće se inzistirati da to rade u realnom vremenu (sinkrono), nego tijekom dana jer možda imaju teškoća pristupiti internetu ili dijele uređaj s braćom i sestrama. Dakle, bilo kada u tijeku dana je prihvatljivo da učenici odrade svoje obaveze.

Učitelji i razrednici će  pratiti aktivnosti učenika, davati im zadatke, poticati ih na rad i okupljati u virtualne učionice. Nužno je da učenici, koliko je god to moguće, dobiju povratnu informaciju o svojem radu i napretku (vrednovanje kao učenje, vrednovanje za učenje). Tijekom nadolazeća dva tjedna nema ocjenjivanja (vrednovanja ishoda učenja).

Učenici se upozoravaju da moraju paziti na  primjerene oblike ponašanja u virtualnom okruženju, što znači da vrijede slična pravila primjerenog ponašanja i ophođenja kao i u učionici:

1. U virtualnoj učionici se ponašamo sukladno pravilima ponašanja u školskoj ustanovi.

2. U slučaju neprimjerenog ponašanja snose se posljedice prema Statutu Škole i Pravilniku o kriterijima za izricanje pedagoških mjera.

3. U učionici će se objavljivati isključivo nastavni sadržaji. Privatne sadržaje (poruke, fotografije i slično) nije dopušteno objavljivati. Strogo je zabranjeno kopiranje, dijeljenje i objavljivanje sadržaja koje nastavnici i učenici objavljuju u pojedinim učionicama.

4. Predmetni nastavnici kreirat će predmetne učionice u kojima će se objavljivati sadržaji nastavnog predmeta prema tjednom rasporedu u školi. Sve daljnje informacije o kreiranim učionicama objavit će razrednik u svojoj virtualnoj učionici.

6. Učenici su dužni pratiti sadržaje koje predmetni nastavnici objavljuju u predmetnim učionicama i raditi zadatke prema uputama i rokovima koje im zadaju predmetni nastavnici.

7. Ako učenik nije u mogućnosti sudjelovati u nastavi na daljinu, roditelj nenazočnost mora opravdati razredniku.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 16. 3. 2020.