ŠKOLSKI PROJEKTI

ZBIRKE U NASTAVI BIOLOGIJE

U zadnjem tjednu redovne nastave učenici 7.d i 7.e razreda prezentirali su rezultate svoga grupnog rada kojeg su dobili u siječnju. Učeći o važnosti bioloških zbirki u nastavi biologije učenici su dobili zadatak da tijekom tri mjeseca skupljaju određene biološke materijale :sjemenke biljaka ,pera ptica, ljušture školjkaša i kućice puževa kao i da prešaju biljke. I ako su u početku bili malo uplašeni  uspješno su odradili praktičan rad te pokazali oduševljene  prezentirajući svoje radove. Najviše zanimanja učenici su pokazali  prema zbirci pera ptica, jer imali smo pera od ptica iz Vukovara, Krvavca, Badžule, Opuzena i Metkovića. Od demonstriranih primjeraka pera napravili smo prigodan pano u učionici biologije. Od izrađenih zbirki napravili smo izložbu učeničkih radova u učionici, a skupljeni materijali će nam poslužiti kao demonstracija pri obradi određenih nastavnih jedinica. Učenici su nakon odlično obavljenog zadatka dobili dobre ocjene i pohvale nastavnice Vesna Pavlović.

Piše uč. prirode i biologije Vesna Pavlović, nast.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 31. 3. 2020.