IZVANUČIONIČKA NASTAVA

Trećaši u Dubrovniku

Svanulo je dugo iščekivano jutro za naše trećaše. Nakon dana odbrojavanja, praćenja vremenske prognoze te raznih priča i dogovora koji su se svakodnevno vodili za vrijeme odmora, ali nerijetko i sati, došlo je vrijeme za ukrcati se u autobus i krenuti na izvanučioničku nastavu Dubrovačko – neretvanskom županijom. Učenici 3. a i 3. b razreda sa svojim učiteljicama su na izvanučioničku nastavu išli 24.3., a učenici 3. c i 3. e razreda sa svojim učiteljicama su išli 29.3. S obzirom da u trećem razredu učenici uče o županiji i zavičaju u kojem žive, ovo je bila izvrsna prilika za proširivanjem stečenog znanja te upoznavanje sa izvornom stvarnošću već naučenog. Prvo odredište je bio Arboretum Trsteno, gdje su se učenici uz pratnju stručnog vodiča upoznali sa sredozemnim i egzotičnim biljkama. Nakon toga, stigli smo u središte županije – Dubrovnik. Razgledali smo, uz stručno vodstvo, kulturne znamenitosti grada: ljekarnu Male braće, Onofrijeve česme, Knežev dvor, žitnicu Rupe, crkvu sv. Spasa i crkvu sv. Vlaha, Orlandov stup. Učenici su sa zanimanje slušali vodiča, postavljali pitanja, ali isto tako i spremno odgovarali i sudjelovali u razgovoru.

U poslijepodnevnim satima, nakon ručka, posjetili smo Županiju. Primila nas je pročelnica Upravnog odjela za poslove Župana i Županijske skupštine gospođa Žaklina Marević sa suradnicima i privremena pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i sport Ana Čeović. Gospođa Marević je strpljivo odgovarala na mnogobrojna učenička pitanja, a kao uspomenu na posjet Županiji učenici su dobili knjige na poklon. Posjet Dubrovniku završili smo u Muzeju selfija i uspomena, što je za sve bilo jedno novo iskustvo, a učenici su bili oduševljeni viđenim.

Povratak u Metković prošao je u veselom ozračju, uz pjesmu i smijeh. Učenici su se vratili sretni i zadovoljni, prepričavajući doživljaje toga dana i s nadom da će se izvanučionička nastava uskoro ponoviti. Do neke nove izvanučioničke nastave ostaju nam uspomene na prelijepi grad Dubrovnik.

Fotogaleriju pogledajte pogledajte OVDJE.

Piše uč. Anja Batinović, mag. prim. obrazovanja

objavio: Ivana Čarapina   datum: 1. 4. 2022.