Učenici osmih razreda upoznaju srednje škole

Odabir zanimanja jedna je od najvažnijih životnih odluka. Kako bi im olakšali tako važnu odluku, učenici Gimnazije Metković posjetili su naše učenike, a Srednja škola Metković im je  otvorila svoja vrata. Učenici su s oduševljenjem prihvatili ideju da se bolje upoznaju s oblicima obrazovanja koja se nude u njihovom gradu.

Učenička skupina Gimnazije Metković Acervatio posjetila je naše učenike 29. travnja 2022. godine. Učenici su predstavili rad svoje škole kao i STEM područja (eng. znanost, tehnologija, inženjerstvo i matematika) kojim se oni bave. Tom prilikom osmaši su mogli pratiti rad 3D printera tijekom jednog ispisa.

Učenici osmih razreda naše škole su u pratnji svojih razrednika  6.svibnja 2022. godine posjetili Srednju školu Metković povodom Dana otvorenih vrata. Profesori i  stručni učitelji prezentirali su obrazovne programe i zanimanja koja škola nudi. Učenici su se upoznali s radionicom i strojevima na kojima se radi u sklopu praktične nastave za zanimanje strojarski računalni tehničar. U školskoj kuhinji i restoranu učenici su imali priliku kušati neke specijalitete koje su za njih pripremili mladi kuhari. Oduševljeno su kušali i komentirali, a neki su znatiželjno pitali recepte i obećali da će se okušati u pripremi jela.

Nadamo se da maši učenici nakon ovih posjeta imaju jasniju viziju svojega budućeg zanimanja.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 9. 5. 2022.