World Letter Writing Day – Svjetski dan pisanja pisama

Dana 11. svibnja 2022. godine obilježava se Svjetski dan pisanja pisama. U vrijeme suvremene tehnologije pomalo smo zaboravili kako je lijepo kad nas poštar iznenadi razglednicom ili pismom. Ne još tako davno pisanje pisama je bio omiljeni način komuniciranja među mladima kao i među starijom generacijom. Današnji Svjetski dan pisanja pisama pravi je trenutak da se podsjetimo na to. Učenice 8. c razreda Ena Cvjetković i Ema Gnječ te nastavnica Hrvatskog jezika Iva Stojić Dominiković i nastavnica Engleskog jezika Kata Jelačić za tu su prigodu uredili školski pano u našoj školi kako bismo se prisjetili nekih prošlih vremena.

Time smo pokušali motivirati učenike da ne odustanu od tog načina komuniciranja jer postoje zaista sjajni razlozi zašto bismo trebali pisati pisma:

• prije pisanja pisma uvijek promislimo prije nego prenesemo naše misli na papir
  • ako pišemo pisma zahvalnosti osjećamo se sretniji i zadovoljniji
  • to je odličan način za jačanje prijateljstva, braka i drugih društvenih veza
  • to može pomoći nekome da bolje razumije naš stav o određenoj temi
  • vaša starija rodbina će sigurno cijeniti ovaj tradicionalni način komunikacije
  • ako imate lijep rukopis, to je način da pokažete svoje vještine pisanja.

Nadamo se da će obilježavanje ovog dana i dalje zaživjeti i da ćemo ga i sljedećimim godinama obilježiti na još maštovitije načine.

Piše uč. engleskog jezika Kata Jelačić, prof.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 11. 5. 2022.