Izlet šestih razreda u Šibenik i Nacionalni park Krka

Dana 29. svibnja učenici šestih razreda naše škole sa svojim razrednicima (Ante Leko, Tomislav Tomić, Ana Kuran, Ines Vukoja i Boris Brčić) te učiteljima pratiteljima (Nataša Jakišić i Antonela Markotić) posjetili su Šibenik i Nacionalni park Krka u organizaciji agencije AS Tours. Nakon dolaska u Šibenik, obišli smo staru srednjovjekovnu jezgru Šibenika te posjetili katedralu sv. Jakova, spomenik Jurju Dalmatincu, gradski trg i ložu te stara Morska vrata.

Nakon obilaska grada, odmorili smo se i okrijepili ručkom nakon čega smo krenuli prema Sokolarskom centru Dubrava gdje smo se oduševili predavanjem o sovama i sokolovima.

Na kraju nas je još čekao i posjet Nacionalnom parku Krka gdje smo se upoznali s brojnim slapovima krške ljepotice Krke. Kod najljepšeg dijela nacionalnog parka – Skradinskog buka smo se odmorili i uživali u aktivnostima te naposljetku posjetili Stare mlinice i Kuću starih zanata.

U Metković smo se vratili u 21 sat, sretni i obogaćeni jednim novim divnim iskustvom koje ćemo svi još dugo pamtiti.

Pogledajte video

objavio: Administrator   datum: 5. 6. 2023.