EUROPSKE OZNAKE KVALITETE RADA

Projekt MATEMATIKA UJEDINJUJE

Učenici 2.d r. OŠ Stjepana Radića iz Metkovića tijekom šk.g. 2021. /2022. sudjelovali su u međunarodnom projektu Mathematics Unites autorica Secil Dogan iz Turske i učiteljice Marijane Curić. Cilj planiranih i provedenih aktivnosti bio je razviti pozitivan stav prema matematici i povezivanjem sa svakodnevnim životnim situacijama i problemima približiti je učenicima kao zanimljiv predmet. Projektne aktivnosti provedene su tijekom nastave matematike i dodatne nastave matematike, a u potpunosti zadovoljavaju ishode te su integrirani i s drugim predmetima.

Učenici su sudjelovali i u obilježavanju važnih dana organiziranih online ili uživo, kao što su: Tjedan kodiranja i Svjetski dan matematike. Upoznali su se s raznim web alatima, radili su praktične radove, sudjelovali su u kvizovima znanja, imali su sate matematike i izvan učionice te su tako učili kroz igru. Učitelji su kroz suradnju izradili zajedničke proizvode kao što su Bitmoji učionica i kviz znanja koji je sastavljen od zadataka koje su izradili miješani timovi učenika iz više zemalja.

Piše uč. razredne nastave Marijana Curić

objavio: Ivana Čarapina   datum: 14. 6. 2023.