DAN ŠKOLE 2023.

Proslava Dana škole

Osnovne škole Stjepana Radića

Bliži se kraju još jedna školska godina pa su učenici i učitelji svečano proslavili Dan škole, naše Osnovne škole Stjepana Radića, 9. lipnja u Gradskom kulturnom središtu. Zajedno s roditeljima i dragim gostima, podijelili smo radost brojnih uspjeha ostvarenih i ove godine u znanju, sportu i kreativnom stvaralaštvu. Zbog spriječenosti, po prvi puta, proslavi Dana škole nije nazočila ravnateljica Božena Nikoletić, a u ulozi zamjenika ravnatelja izvrsno se snašao učitelj Boris Brčić koji je svima zaželio srdačnu dobrodošlicu. Proslavi našega dana nazočili su gradonačelnik Grada Metkovića gosp. Dalibor Milan i županijska pročelnica gđa Žana Marević.

Radosna dječja lica blistala su na cvjetnoj pozornici, koju je postavio učitelj likovne kulture Ante Leko. Nakon vesele pjesme i dramske igre u prvom dijelu programa, na njoj su se našli brojni razdragani učenici i njihovi učitelji koji su primili zaslužena priznanja za svoj rad i stvaralaštvo. FOTOGALERIJU pogledajte OVDJE!

Na početku svečanosti školski zbor pod vodstvom Anite Cuca Bebić otpjevao je himnu, na klaviru ih je pratila učenica Tia Gutić, a na violini učenici Ana Marija Kapović i Andrija Petrov, sjajni mladi glazbenici.  Nakon prigodnoga govora zamjenika ravnateljice Borisa Brčića nastavili smo s glazbom: skladbu  Wong long     na gitari je izveo učenik Antonio Žderić i zaslužio oduševljeni pljesak publike.

Uspjesi naših učenika na smotrama literarnog, novinarskog i dramskog stvaralaštva nikako nisu slučajni, za njih se počinjemo pripremati već u prvom razredu. Ove je godine na međugradskoj razini Lidrana nastupila učenica prvoga razreda Marija Dropuljić recitirajući pjesmu Tita Bilopavlovića „Iva pred zrcalom“ (uvježbala ju je Sandra Šutalo) – i ona je za svoju recitaciju nagrađena velikim pljeskom! Potom nam je ponovo zapjevao zbor Kad bi svi ljudi na svijetu   uz učenice Petru Ćerlek, Gabrijelu i Petru Vučić.

Znamo da je radost zapravo najveća kad se dijeli, ona je svojevrsno čudo jer upravo kad se dijeli, postaje veća, bujnija. Tekst Zvonimira Baloga Kad se radost podijeli, postaje veća kazivala je Karmela Barbir (pripremila ju je Tatjana Hazirović-Juračić). I ljubav se dijeljenjem zapravo množi pa smo spremno zapjevali pjesmu Ljubav i mir  uz zbor časne Mile Deak.

Posebnu radost donio nam je ove školske godine i naš učenički list Naša radost  jer se ponovo našao u društvu 15 najboljih u cijeloj Hrvatskoj! Za to su zaslužni učenici i učitelji koji su ga stvarali pod vodstvom glavne urednice Josipe Boras, 8. raz., odgovorne urednice Manuele Šiljeg Malezija te zamjenice Ive Stojić Dominiković.

Na našim proslavama Dana škole uvijek sve pršti od radosnoga smijeha: dvije Sare, Sara Gujinović i Sara Leženić, recitirale su Gdje ćemo smijeh sijati  Grigora Viteza (mentorica T. Hazirović-Juračić), a zbor je zapjevao Smijeh nije grijeh.

Najmlađe i najslađe ostavili smo za kraj: učenike 1.a razreda učiteljice Ane Đerek Ćužić. Ne znamo tko nas je više oduševio: Sara Krstičević  recitacijom Alergična princeza na zrnu graška  ili reper  Neđo i njegova  vesela skupina!

Sigurno ste među izloženim uradcima naše učeničke zadruge Crveni ždral u predvorju GKS-a pronašli nešto na svoju radost! Radosno nastavljamo i dalje i vidimo se dogodine!

Koordinatorica prvoga dijela svečane priredbe je Aleksandra Lukić-Skelić, konferansu je napisala Tatjana Hazirović-Juračić, a voditeljice su bile Meri Obradović i Anamarija Trutina.

Uslijedio je drugi dio svečane dodjele priznanja najuspješnijim učenicima i njihovim mentorima koji je koordinirala naša draga knjižničarka Ivana Čarapina, a vodili učenici  Korina  Obrvan i Antonio Kežić. Knjižničarka Ivana je uz konferansu ovog dijela programa pripremila nagrade i priznanja za 78 učenika i 20 zahvalnica učiteljima koji su na natjecanjima u znanju, spotru i smotrama osvojili 1., 2. i 3. mjesto na županijskoj razini i sudjelovali na državnim natjecanjima. Na Danu škole nagrađeni su i pobjednici školskih natječaja Fotografija godine i Najljepše pismo ocu Anti Gabriću. Popis nagrađenih učenika možete pročitati OVDJE.

Piše uč. hrvatskoga jezika Tatjana Hazirović-Juračić, prof.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 15. 6. 2023.