OBAVIJEST - Upisi u srednju školu

Pregled učenika kod ŠKOLSKOG LIJEČNIKA za upis u 1. razred srednje škole u šk. g. 2023./2024.

Za upis u 1. razred srednje škole učenici moraju pribaviti potvrdu školskoga liječnika o sposobnosti za odabrano zanimanje, a ta se potvrda donosi u srednju školu nakon što se objave konačne ljestvice poretka, a najkasnije do datuma objavljenoga u Kalendaru.

Školska liječnica Dragica dr.  med Musulin,. spec. školske i adolescentne medicine obavještava učenike da je na pregled potrebno doći u navedenom terminu. Ako učenici poslije sistematskih pregleda u 8. razredu imaju nove liječničke nalaze, dužni su ih ponijeti sa sobom na pregled.

Za određenja zanimanja  pregledi će se obavljati prema sljedećem rasporedu:

• 10. srpnja 2023. godine  (ponedjeljak) od 8. do 12 sati

HOTELIJERSKO -TURISTIČKI TEHNIČAR i KONOBAR

• 11. srpnja 2023. godine  (utorak) od 8 do 12 sati

UPRAVNI REFERENT i EKONOMIST

• 12. srpnja 2023. godine (srijeda) od 8 do 12 sati

WEB DIZAJNER i MODNI TEHNIČAR

Za pojedina zanimanja potrebna je  LIJEČNIČKA SVJEDODŽBA MEDICINE RADA koju su učenici dužni pribaviti kod liječnika, specijalista medicine rada (op. To nije školska liječnica – dr. med. Dragica Musulin).

Na mrežnoj stranici https://srednje.e-upisi.hr za svako pojedino zanimanje (pod Škole i programi/ Pronađeni obrazovni program/ Preduvjeti za upis) jasno je naznačeno je li za upis potrebna liječnička potvrda školskog liječnika ili liječnička  svjedodžba medicine rada.

Liječnička svjedodžba medicine rada donosi se u srednju školu nakon što se objave konačne ljestvice poretka, a najkasnije do datuma objavljenog u Kalendaru ili u iznimnim situacijama najkasnije do 30. rujna tekuće školske godine, ali je tada kandidat dužan na upis donijeti potvrdu obiteljskog liječnika) situacija najkasnije do kraja prvog polugodišta prvog razreda, ali tada je učenik dužan na upise donijeti potvrdu obiteljskog liječnika.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 30. 6. 2023.