BOŽIĆNA PRIREDBA

DOBRODOŠLICA  BOŽIĆU

Božićna priredba kojom se  svake godine učenici i učitelji,  zapravo cijela naša škola pridružuje blagdanskom raspoloženju u našem gradu održana je 19. prosinca. Pjesmom, glumom, recitacijama i plesom zajedno smo radosno poželjeli dobrodošlicu Božiću, čista srca, duše pune ljubavi!

Na samom početku obratila nam se ravnateljica naše škole, gospođa Božena Nikoletić, uvijek spremna podržati i sudjelovati u kreativnom stvaralaštvu svojih učenika i učitelja; svima nam je poželjela sretan i blagoslovljen Božić!

Kao i obično, program je započeo pjesmom. Veliki školski zbor pod ravnanjem Anite Cuca Bebić izveo je pjesme Sretan Božić, Hrvatska i Sretan ti Božić, narode moj .   Solisti su bili Ana Klobučić i Tia Gutić, učenice 5. razreda, na flautama Lucija Primorac i Jelena Lazarević, učenice 8. razreda, a za klavirom profesorica Zrinka Boras.

U božićnoj noći „na zemlju ljubav i mir Božji rosi“. Učenici 2. razreda učiteljice Sandre Šutalo Antea Ćerlek, Ivan Šunjić i Marija Klara Granić recitirali su „Bliži se Božić“,  a Čedomir Knežić, Marko Zubac, Jure Jarak i Ivano Vidović stihove Tina Kolumbića „Božićna noć“.

Ne znamo može li Isus „doći“ s interneta, ali sigurni smo da slijediti njegov put znači poštovati, pomagati, ljubiti, razveseliti… Sve su nam to potvrdili učenici dramsko-lutkarske skupine učiteljica Ivane Popović i Ivone Vuica igrokazom „Isus s interneta“.

U božićno vrijeme u nama se gnijezdi ljubav, pa ako nam neki hladni ljudi i zalupe vrata, ljubav i dobrota otvorit će ih – učenici 3. razreda učiteljice Ivane Marić recitirali su stihove Božidara Prosenjaka Božić u duši.

Naše nam  dobre bake znaju reći: “Kad god malome Isusu daruješ ono  najbolje od sebe, sebi darivaš najljepši dar.“  Plesna skupina učenika drugih razreda razgalila nas je plesom uz pjesmu All I want for Christmas is you; voditeljica im je Anja Batinović.

Kao što je Betlehemska zvijezda pokazivala put do novorođenoga kralja, tako i svatko od nas u sebi nosi svjetlo koje ga grije i snaži, Svjetlo nade koje donosi radost i daruje Ljubav. Učenica 6. razreda Karmela Barbir recitirala je Krijesnicu ,  a učenica 5. razreda Leonarda Raguž Badnju noć; uvježbala ih je Tatjana Hazirović-Juračić.

Vokalna skupina učenika petih razreda „Zlatni stih“ otpjevala je svima dragu Oliverovu pjesmu „Bijeli Božić“; na klaviru ih je pratila Anita Cuca Bebić.

Priredbu smo završili izvedbama Maloga školskog zbora pod vodstvom časne Mile Deak: najprije su otpjevali Božićna zvona , a onda su im se pridružile i naše učiteljice u izvedbi pjesme Mali Isuse, sretan rođendan. Eh, te naše učiteljice: uvijek nas nečim ugodno iznenade!

Veselom pjesmom tako je završila još jedna Božićna priredba. Voditeljice, učenice 6. razreda, Ana i Antea Kuran  svima su poželjele sretan i blagoslovljen Božić!

Fotogaleriju možete pogledati OVDJE.

Piše učiteljica hrvatskoga jezika Tatjana Hazirović-Juračić

objavio: Ivana Čarapina   datum: 22. 12. 2023.