Međugradska smotra LIDRANO 2024.

Međugradska smotra LiDraNo 2024. za Grad Metković, Grad Opuzen, Općinu Pojezerje, Općinu Zažablje i Općinu Kula Norinska održana je 7. veljače 2024. godine u Gradskom kulturnom središtu Metković, a domaćin je bila Osnovna škola Opuzen. Srednjoškolci su se predstavili s pojedinačnim scenskim nastupom u 9 sati, a osnovnoškolci u 10,30. Nakon održanih scenskih nastupa, sastala su se provedbena povjerenstva po kategorijama i donijela odluku koji se radovi/nastupi upućuju na županijsku razinu smotre.

l. PROSUDBENO POVJERENSTVO ZA DRAMSKI IZRAZ - OSNOVNE ŠKOLE u sastavu: Martina Pačić, prof. (Gimnazija Metković), Nikolina Anković, prof. (SŠ Metković), Danijela Baćilo, prof. (SŠ Metković), Marija Tomić Veraja, prof. (Gimnazija Metković) i Damir Kozarić (Metkovsko amatersko kazalište) nakon prosudbe 10 pojedinačnih nastupa i 1 skupnog scenskog nastupa donijelo je odluku da se na županijsku razinu Smotre upućuju:

POJEDINAČNI SCENSKI NASTUPI - osnovne škole:

- Sara Krstičević, Snjeguljica i sedam patuljaka na drugi način, (autor teksta: Zoran Pongrašić), 2. razred, OŠ Stjepana Radića, voditeljica: Ana Čužić, dipl. uč. razredne nastave

- Helena Grljušić, Twitter bajka (autor teksta: Natali Šarić), 5. razred, OŠ Opuzen, voditeljica: Ivana Milić, prof.

- Karla Šapina, Izjelica (narodna pjesma), 6. razred, OŠ Stjepana Radića, voditeljica: Ivana Čarapina, prof. i dipl. bibl.

SKUPNI SCENSKI NASTUPI osnovne škole

Kakva je to ljubav bila (autor teksta: Sanja Husnjak), 2. razred, OŠ Stjepana Radića, voditeljica: Sandra Šutalo, dipl. uč. razredne nastave

II. PROSUDBENO POVJERENSTVO ZA LITERARNI I NOVINARSKI IZRAZ OSNOVNE ŠKOLE u sastavu Sanja Raguž, prof. (SŠ Metković), Suzana Nižić, prof. (Gimnazija Metković), Petra Sršen, prof. (SŠ Metković), Petra Perak, prof. (Srednja poljoprivredna i tehnička škola Opuzen) i Vesna Vidović, prof. i dipl. bibl. (Gradska knjižnica Metković) donijelo je odluku da se na županijsku razinu smotre (sukladno propisanim brojčanim odrednicama) upućuju sljedeći učenici/radovi:

LITERARNI IZRAZ - osnovne škole:

- Leon Vladimir, Recept od riječi, 5. razred, OŠ don Mihovila Pavlinovića, mentorica: Helena Bjeliš, prof.

- Tamara Vladimir, Zašto?, 6. razred, OŠ Stjepana Radića, mentorica: Marijana Gluščević, prof.

- Eva Jurinović, Boni, 7. razred, OŠ Opuzen, mentorica: Slavica Jakišić, prof.

- Petra Matić, Život nije siv, 5. razred, OŠ Stjepana Radića, mentorica: Iva Stojić Dominiković, prof.

NOVINARSKI IZRAZ- osnovne škole:

- Lucija Martinović, Nije malena ispod zvijezda, 8. razred, OŠ Stjepana Radića, mentorica: Manuela Šiljeg Malezija

Sve rezultate po ostalim kategorijama i izrazima možete pročitati OVDJE.

U radu prosudbenog povjerenstava za srednje škole sudjelovali su i naši učitelji Tatjana Hazirović Juračić, prof., Aleksandra Lukić-Skelić, uč. raz. nastave, Iva Stojić Dominiković, prof.  i knjižničarka Ivana Čarapina, prof. i dipl. bibl.

Svim natjecateljima koji su upućeni na županijsku smotru želimo da nas uspješno predstavljaju na županijskoj smotri koja će se održati 29. veljače 2024. u Kazalištu Marina Držića u Dubrovniku.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 10. 2. 2024.